• یکشنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-5991-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان خرم‌دره تاکید کرد:

پشت میزنشینی، آفت حوزه اشتغال در کشور


فرماندار شهرستان خرم‌دره گفت: بسیاری از جوانان ما به ویژه قشر تحصیل کرده کارهای یدی را آموزش ندیده‌اند و اغلب به دنبال شغل اداری و پشت میزنشینی هستند که این امر از آفت‌های حوزه اشتغال است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت محمدی در جلسه هم‌اندیشی با جوانان شهرستان خرم‌دره، جوانان را اصلی‌ترین سرمایه حکومت‌ها عنوان کرد و گفت: جوانان هر کشور از اصلی‌ترین سرمایه‌های حکومت‌ها و دولت‌ها محسوب می‌شوند که بی‌توجهی به این قشر مهم جامعه باعث تضعیف و ضربه به پیکره حکومت‌ها می‌شود.

 

وی با اشاره به اهمیت نیروی انسانی جوان در حکومت‌ها، اظهار کرد: دوران جوانی به دلیل ویژگی‌های که دارد از دوران‌های طلایی و مهم زندگی هر فرد به‌شمار می‌رود که لازمه موفقیت در این دوران برنامه‌ریزی درست برای حضور فعال و موثر در جامعه است.

 

فرماندار شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه دولت زیرساخت‌های لازم اشتغال‌زایی را در کشور فراهم کرده است، اظهار کرد: معضل بیکاری یکی از مشکلات اکثر کشورهای جهان است و در بسیاری از کشورهای اروپایی نیز این مشکل وجود دارد.

 

وی، توجه به حوزه توریسم را یکی از راهکارهای غلبه بر مشکل بیکاری عنوان کرد و افزود: کشور ما جزو شش کشور دارای آثار باستانی در جهان است، اما متاسفانه این حوزه علی‌رغم توانایی رونق بخشی به اقتصاد و اشتغالزایی مورد غفلت واقع شده است.

 

محمدی در ادامه با اشاره به اینکه شهرستان خرم‌دره با جاذبه‌های طبیعی فراوان دارای پتانسیل‌های بالایی در حوزه گردشگری است، عنوان کرد: با اختصاص اعتبارات لازم امیدواریم در آینده شاهد تحول در حوزه گردشگری شهرستان باشیم.

 

وی با اشاره به اینکه بسیاری از جوانان ما گرایش به پشت میزنشینی دارند، یادآور شد: بسیاری از جوانان ما به ویژه قشر تحصیل کرده کارهای یدی را آموزش ندیده‌اند و اغلب به دنبال شغل اداری و پشت میزنشینی هستند که این امر از آفت‌های حوزه اشتغال است.

 

این مسئول، آمار بالای شهرنشینی را از دلایل اصلی بیکاری خرم‌دره عنوان کرد و افزود: شهرستان خرم‌دره سومین جمعیت بالای شهری استان را به خود اختصاص داده است تا جایی که 18 درصد جمعیت شهرستان در مناطق روستایی و 82 درصد در مناطق شهری ساکن هستند که همین امر باعث می‌شود ما شاهد آمار بالای نرخ بیکاری در شهرستان به نسبت شهرهای دیگر باشیم.

 

در ادامه این جلسه نیز معاون فرماندار خرم‌دره با تاکید بر ضرورت توجه جدی به حوزه گردشگری شهرستان، عنوان کرد: در همین راستا امسال 150 میلیون تومان اعتبار برای احیای جاده ابریشم در نظر گرفته شده است.

 

شاهپور رضا کاظمی با تاکید بر اینکه تنها بیان مشکلات شهرستان کافی نیست، تصریح کرد: در کنار بیان مشکلات راه‌حل‌های منطقی نیز برای حل مشکلات باید ارائه شود تا شاهد توسعه و ترقی شهرستان در امور مختلف باشیم

 

در ادامه این جلسه، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان خرم‌دره با تاکید بر ضرورت حمایت و بها دادن به جوانان در امور مختلف، عنوان کرد: بها دادن به جوانان سبب می‌شود ما در آینده شاهد حضور مسئولان قوی و مدیران توانمند در بدنه کشور باشیم.

 

کاظم مصطفوی با بیان اینکه با بهره‌گیری از ظرفیت سمن‌ها می‌توان به شکوفایی استعدادهای جوانان امیدوار بود، تصریح کرد: در حال حاضر پنج سمن در شهرستان خرم‌دره مشغول فعالیت هستند که سه سمن نیز مراحل اخذ مجوز را طی می‌کنند.

 

وی با اشاره به تعطیلی تنها استخر خرم‌دره، عنوان کرد: از آنجایی که از زمان احداث تاکنون هیچ تعمیراتی در استخر صورت نگرفته بود تمامی تجهیزات آن فرسوده شده بود که برای حل این مشکل 150 میلیون تومان برای نوسازی استخر هزینه شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: