• یکشنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-17814-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان:

پارسال 200 میلیارد تومان برای درمان غیرمستقیم هزینه شد


مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: پارسال 200 میلیارد تومان برای درمان غیرمستقیم هزینه شد که هنوز بخشی از آن به مراکز درمانی پرداخت نشده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی محمدی ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه 530 هزار نفر از جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین‌اجتماعی هستند، اظهار کرد: در حال حاضر پنج مرکز درمانی در شهرهای زنجان، ابهر، خرم‌دره و قیدار، همچنین بیمارستان‌های امید ابهر و امام حسین (ع) با 220 تختخواب به بیماران خدمت‌رسانی می‌کنند. پارسال نیز 978 هزار نفر در این مراکز تحت درمان قرار گفتند.

 

این مسئول ادامه داد: پارسال در مجموع 23 هزار نفر در مراکز درمانی تامین‌اجتماعی بستری شدند و 11 هزار نفر تحت عمل جراحی قرار گرفتند. همچنین سال گذشته 7000 نوزاد در بیمارستان امام حسین (ع) به دنیا آمدند.

 

وی با بیان اینکه پارسال 75 هزار سالمند در قالب طرح تکریم سالمندان بدون نوبت ویزیت شدند، افزود: خوشبختانه سال گذشته و با برگزاری آزمون، 103 نفر نیروی انسانی از جمله 15 پزشک جذب تامین‌اجتماعی شدند. در حوزه تجهیزات نیز به میزان 3 میلیارد و 800 میلیون تومان تجهیزات و تا سقف 9.5 میلیارد تومان دارو و تجهیزات مصرفی برای مراکز درمانی استان خریداری شد.

 

محمدی با تاکید بر اینکه خوشبختانه سیستم HIS در همه مراکز درمانی مستقر است، خاطرنشان کرد: سال گذشته با صرف 8 میلیارد تومان همه مراکز درمانی بهسازی و نوسازی شدند. در حال حاضر نیز تلفن گویا در همه مراکز درمانی مستقر است و حداکثر زمان پاسخ‌گویی به شکایات نیز به 6 روز کاهش یافته است.

 

مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان یادآور شد: بیمارستان‌های تامین‌اجتماعی استان زنجان طی سال گذشته درجه یک اعتباربخشی را کسب کردند. همچنین طرح حذف دفترچه‌های درمانی در همه مراکز درمانی سرپایی و بیمارستان‌ها اجرا و کارت هوشمند سلامت نیز به زودی صادر می‌شود. اجرای فاز سوم نظام ارجاع داخلی نیز آغاز شده و خوشبختانه 70 درصد از خدمات مراکز ملکی الکترونیکی شده است.

 

این مسئول یادآور شد: حدود 85 تا 100 درصد از خدمات درمانی بیماران خاص از جمله پیوند کلیه و شیمی درمانی رایگان است و در حال حاضر 2871 بیمار شیمی درمانی تحت پوشش تامین‌اجتماعی هستند.

 

وی افزود: افزایش 256 تخت به تخت‌های بیمارستان امام حسین (ع) و 100 تخت به تخت‌های بیمارستان امید ابهر، افزایش تخصص‌هایی از جمله گوش و حلق و بینی، اعصاب، گوش و حلق و بینی و رادیولوژی و احداث درمانگاه در شهرهای ماه‌نشان و صایین‌قلعه از جمله برنامه‌های امسال مدیریت درمان تامین‌اجتماعی است.

 

محمدی خاطرنشان کرد: کلنگ‌زنی پلی‌کلینیک امید ابهر، شبانه‌روزی شدن درمانگاه خرم‌دره و تخصصی شدن درمانگاه قیدار و شفای ابهر، از دیگر برنامه‌های پیش روی مدیریت درمان برای امسال است. علاوه بر این مقرر است که کیفیت و کمیت درمان ارتقا یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: