• یکشنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-4984-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان تاکید کرد:

لزوم وارد شدن نیروگاه‌های چهارگانه به دستور کار اقتصاد مقاومتی


استاندار زنجان گفت: بهتر است برنامه احداث نیروگاه‌های چهارگانه به دستور کار اقتصاد مقاومتی بیاید.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری ظهر امروز در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: دستگاه‌هایی که دریافت برش استانی برنامه‌های اقتصاد مقاومتی آن‌ها هنوز به پایان نرسیده است کمی سرعت را به کار خود اضافه کنند ‌و افراد حاضر در ستاد اقتصاد مقاومتی نمایندگان رابط در تدوین و تنظیم و ارسال گزارش‌ها به تهران هستند که باید همه امور را رصد کرده و در جریان امور باشند.

 

این مسئول ادامه داد: امسال باید ۹۰ هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات و ICT در کشور ایجاد شود که حتما باید برش استانی در این زمینه احصا شود و استان نقش پررنگی را در این بخش داشته باشد و جبران گذشته را نیز بکند.

 

وی با اشاره به چهار پروژه‌ نیروگاهی در دست احداث استان، افزود: بر اساس گزارش‌ها چهار نیروگاه در شرف ساخت به ظرفیت سه‌هزار مگاوات از طریق بخش خصوصی است و می‌خواهیم که این مهم در دستور کار ستاد اقتصاد مقاومتی قرار گیرد تا به صورت ویژه چه در حوزه اختیارات و چه در تامین اعتبارات و فاینانس‌ها به آن توجه شود.

 

درویش‌امیری یادآور شد: خوشحالیم که جهادکشاورزی رتبه دوم مکانیزاسیون را در کشور دارد و اداره‌کل اقتصاد و دارایی و نیز اداره‌کل امور مالیاتی در ارائه برنامه‌های خود حتما آمارها و برنامه‌های کمی را ارائه کنند.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان، پروژه گردشگری زنجانرود را دارای اهمیت دانست و گفت: برای رونق گردشگری با توجه به پتانسیل آن مورد اهمیت است که باید تصویب و اجرایی شود و نیز باید از نیروی انتظامی استان بابت کشف ۳۰ کیلو شمش طلا به ارزش ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و رد رشوه ۱۰ درصدی ارزش محموله توسط مامور انتظامی تشکر کرد.

 

در ادامه این جلسه، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان نیز گفت: همه برنامه‌هایی که در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی استان ارائه می‌شود باید قابلیت ارزیابی را داشته باشد و نیز علاوه ‌بر فعالیت‌هایی که به صورت کیفی ارائه می‌شود برنامه‌ها نیز باید به صورت کمی ارائه شود.

 

شهرام طهماسبی تصریح کرد: ورود دانشگاه زنجان با عناوین دانش‌بنیان به برنامه‌های ستاد اقتصاد مقاومتی جای قدردانی دارد و ورود دانشگاه به این عرصه در کیفیت بخشی به اجرای پروژه‌ها و شناسایی مشکلات بخش‌های مختلف می‌تواند موثر باشد.

 

وی ادامه داد: پروژه گردشگری زنجانرود از لحاظ پتانسیل گردشگری ظرفیت بالایی را دارد و اگر به گونه‌ای ارزش‌گذاری شود که در آن فضای گردشگری ایجاد شود و در قالب ماده ۲۷ به بخش خصوصی واگذار شود، می‌تواند میلیاردها تومان ارزش ایجاد کند.

 

این مسئول در رابطه با پروژه‌های دانش‌بنیان، خاطرنشان کرد: بنا است برنامه‌های دانش‌بنیان در ستاد اقتصاد مقاومتی با رویکرد بهره‌گیری از توانمندی مراکز آموزشی و پژوهشی در دستور کار قرار گیرد و اجرای این مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بر علمی شدن فرآیند اجرای برنامه‌های این ستاد موثر است و می‌تواند زمینه‌ساز نزدیکی حوزه آموزش و پژوهش به عرصه عمل، اشتغال و تولید شود.

 

در ادامه این جلسه، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان اظهار کرد: بیشتر بحث‌هایی که سازمان جهادکشاورزی متولی آن بوده و در ستاد اقتصاد مقاومتی مطرح می‌شود، اعتباری بوده و نیاز به تامین اعتبار دارد تا اجرایی شود.

 

حسین جعفری با اشاره به تشکیل هسته علمی و فناوری مدیریت بحران آب در حوزه کشاورزی در دانشگاه زنجان، خاطرنشان کرد: برای مطالعه و اجرای این طرح شهرستان سلطانیه به صورت پایلوت انتخاب شده است که محدویت منابع آبی در این شهرستان، غالب بودن فعالیت‌های دامداری و کشاورزی و اینکه شهرستان سلطانیه یکی از قطب‌های تولید محصولات کشاورزی در استان است، از جمله دلایل انتخاب شهرستان سلطانیه برای این طرح است.

 

وی افزود: سال گذشته فقط ۳۰ میلیون تومان برای اعتبارات پژوهشی برای این سازمان در نظر گرفته شده بود به همین دلیل و با توجه به کمبود اعتبارات پژوهشی در اجرای این طرح از ظرفیت هیئت‌های علمی دانشگاه استفاده شده است.

 

در ادامه این جلسه، معاون برنامه‌ریزی دانشگاه زنجان نیز گفت: دانشگاه زنجان در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دو بسته را در دست اقدام دارد که یکی بر اساس پروژه‌های ملی و دیگری بر اساس کارگروه اقتصاد دانش‌بنیان است که در حوزه‌های مدیریت بحران و افزایش بهره‌وری مصرف آب در حوزه کشاورزی است.

 

داوود عباسی با اشاره به ایجاد مجتمع فناوری در دانشگاه زنجان، ادامه داد: در حال حاضر ۵ شرکت دانش‌بنیان در این دانشگاه فعالیت دارند که با ایجاد این مجتمع تعداد این شرکت‌ها به ۱۵ شرکت افزایش خواهد یافت که در تولید و اشتغال موثرند.

 

وی افزود: دانشگاه در سال‌جاری با توجه به سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی متعهد است که مسائل مربوط به دانشگاه‌ و آموزش عالی را در استان پیگیر شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: