• دوشنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-3487-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

به مناسبت روز ادبیات کودک؛

آموزندگی جز رسالت‌های ادبیات کودک است

یک نویسنده اظهار کرد: آموزندگی جز رسالت‌های ادبیات کودک است .

سلمان کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا،منطقه زنجان، با اشاره به آموزندگی جز رسالت‌های ادبیات کودک است، گفت: در اکثریت کارهای کودک مقوله آموزنده بودن از ارکان کار کودک قرار می‌گیرد .

وی ادامه داد: همه انواع ادبیات کودک می‌توانند در محتوای خود به آموزش بپردازند، اما نوع آموزش مقوله‌ای است که یک نویسنده باید به نحوه ارائه آن توجه کند .

نویسنده کتاب مجموعه ترانه‌های فیمی افزود: از اهداف ادبیات کودک است که شیوه زندگی و نحوه فکر کردن را به کودکان بیاموزد .

این نویسنده خاطرنشان کرد: خلاقیت از مقوله‌هایی است که کودک باید در دنیای ادبیات کودک درک کند و از همین رو است که باید داستان‌ها و شعرهایی در این ادبیات به کار گرفته شود که ذهن و رویای کودک با آن عجین و درگیر شود و در قالب این ادبیات آموزش‌ها به کودک داده شود .

وی خاطرنشان کرد: گاه ممکن است ادبیات کودک از رخدادها و شخصیت‌هایی تشکیل شود که امکان اینکه این رخدادها و شخصیت‌ها در دنیای واقعی حضور پیدا کنند وجود ندارد و کودک با این شخصیت‌ها و رخداد‌های تخیلی درگیر شود. این شخصیت و رخدادها می‌تواند دنیای واقعی کودک را تشکیل دهد چنانکه بازی‌های کودکی دنیای واقعی یک کودک را تشکیل می‌دهد .

کریمی خاطر‌نشان کرد: ادبیات تخیلی، می‌تواند برای کودک یک دنیای واقعی خلق کند و دراین دنیا او را با مسائلی رو به رو کند که به کودک آموزش ارزش‌های انسانی و حقوق شهروندی را بدهد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: