• پنجشنبه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-5184-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان:

گندمی که در بورس به فروش نرسد، خرید تضمینی می‌شود


رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: گندمی که در بورس به فروش نرود در بورس توسط شرکت بازرگانی ایران خریداری می‌شود.

 

حسین جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: امسال بحث خرید گندم از کشاورزان در استان نسبت به سال‌های قبل که بر اساس قیمت تضمینی بود، متفاوت است.

 

این مسئول ادامه داد: بر اساس مصوبه هیئت وزیران، دولت امسال در چهار استان زنجان، اردبیل، مرکزی و خراسان‌شمالی، گندم بر اساس قیمت تضمینی خریداری خواهد شد، به طوری که در این روش دو میلیون تن از نیاز صنف، صنعت و ... به گندم از طریق ارائه در بورس و از طریق شرکت بازرگانی ایران خریداری می‌شود.

 

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان با بیان اینکه این روش خرید به نفع کشاورز است، تصریح کرد: این روش هیچ مشکلی برای تولیدکنندگان ایجاد نخواهد کرد.

 

وی افزود: برخی از صحبت‌های انجام شده و نگرانی در رابطه با خرید گندم درست نیست و گندم بر اساس سال گذشته از کشاورزان خریداری می‌شود و تنها روش خرید کمی تفاوت دارد.

 

جعفری خاطرنشان کرد: گندم به مدت دو هفته در بورس ارائه می‌شود و بخشی از گندمی که در بورس به فروش نرسد، توسط دولت خریداری خواهد شد. همچنین باید از صادرکنندگان محصولات مختلف کشاورزی تقدیر شود.

 

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان با بیان اینکه میزان صادرات محصولات مختلف کشاورزی از استان زنجان به 50 هزار تن رسیده است، گفت: توان رقابتی صادرکنندگان با سود تسهیلات بانکی‌ها محدود است و جهت‌گیری‌ها باید در این زمینه در راستای نظام‌مند کردن صادرات باشد تا کارها به خوبی در این بخش انجام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: