• سه شنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-5584-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

بررسی علت خشک شدن قنات‌های استان زنجان


رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه تعیین الگوهای کشت مناسب در دستور کار قرار دارد، گفت: علل خشک شدن قنات‌ها در زنجان بررسی می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حسین جعفری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهرستان سلطانیه به عنوان پایلوت اجرای برخی از تحقیقات حوزه کشاورزی معرفی شده است، اظهار کرد: یکی از دلایل سازمان برای این انتخاب، نزدیکی شهرستان به دانشگاه زنجان و تسهیل رفت و آمد کارشناسان است. همچنین شهرستان سلطانیه در عرصه کشاورزی و انواع زراعت، باغ‌داری و دامداری از ظرفیت خوبی برخوردار است.

 

این مسئول با بیان اینکه برای تبیین اقتصاد مقاومتی، تعیین الگوهای کشت مناسب و معرفی ارقام اصلاح شده در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: خوشبختانه جهادکشاورزی استان زنجان رتبه دوم‌ کشوری در حوزه مکانیزه کردن وسایل کشاورزی را کسب کرده و برای تجهیز اراضی و نوسازی ادوات کشاورزی در راستای افزایش تولید سیب‌زمینی، افزایش تولید جو، شیر، گوشت طیور و موارد دیگر برنامه ریزی شده است.

 

وی همچنین با تاکید بر اینکه احداث و تکمیل شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی در سطح 1255 هکتار انجام‌ می‌شود‌، افزود: در خصوص تجهیز و نوسازی ناوگان ماشینی بخش کشاورزی، برش استانی سازمان در بخش زراعت 1069 دستگاه، در بخش باغبانی 514 دستگاه و در بخش دام، طیور و آبزیان نیز 574 دستگاه است.

 

جعفری خاطرنشان کرد: سال گذشته 49 دستگاه کمباین خریداری شد و این در حالی است که طی سه سال گذشته حدود 3000 تراکتور جدید به ناوگان‌ ماشینی استان اضافه شده است. از دیگر برنامه‌های ما افزایش تولید در محیط‌های کنترل شده گلخانه‌ای است و خوشبختانه امسال برای تولید کشت گلخانه‌ای در 15 هکتار برنامه‌ریزی شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: