• چهارشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-19914-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

صدور 10 هزار کارت شناسایی هوشمند برای معلولان


مدیرکل بهزیستی استان زنجان، از صدور 10 هزار کارت شناسایی برای معلولان خبر داد.

 

محمد محمدی‌قیداری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با تاکید بر اینکه معلولان می‌توانند از مزایای کارت هوشمند معلولیت بهره‌مند شوند، اظهارکرد: از این پس معلولان جهت بهره‌مندی از خدمات بهزیستی از جمله خدمات توانبخشی، تسهیلات و امتیازهایی که در قانون برای آن‌ها در نظر گرفته شده، باید از کارت هوشمند معلولیت که مشخص کننده شدت و نوع معلولیت است استفاده کنند.

 

این مسئول با اشاره به قوانین مرتبط با افراد دارای معلولیت و کنوانسیون بین‌المللی حقوق معلولان، ادامه داد: یکی از ویژگی‌های این کارت دو زبانه بودن آن است و همه خدماتی که معلولان می‌توانند دریافت کنند در این کارت درج شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: برای صدور کارت معلولیت، بر مبنای دستورالعمل تشکیل پرونده و قانون جامع حمایت از حقوق معلولان، مدارک معلولان پس از طی مراحل ارزیابی کارشناسی و تخصصی، در کمیسیون I.C.F هر شهرستان مطرح می‌شود.

 

محمدی‌قیداری تصریح کرد: این مدارک پس از تایید در سامانه نرم افزاری بهزیستی کشور ثبت و پس از تایید نهایی توسط معاون توانبخشی، کارت شناسایی معلول از طریق واحد حراست اداره کل صادر می‌شود.

 

مدیرکل بهزیستی استان زنجان همچنین از ادامه روند صدور کارت شناسایی سایر معلولان خبر داد و گفت: در این کارت‌ها نوع معلولیت افراد در رده‌های خفیف، متوسط، شدید، خیلی شدید و کامل درج می‌شود و انواع خدماتی که معلولان می‌توانند از مزایای بهزیستی دریافت نمایند نیز مشخص شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: