• پنجشنبه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-7291-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

فعالیت 46 پایگاه جوانه‌های صالحین در ماه‌نشان


فرمانده سپاه ناحیه ماه‌نشان با تاکید بر اینکه تربیت و پرورش دینی به شدت مورد غفلت واقع شده است، گفت:۴۶ پایگاه جوانه‌های صالحین در ماه‌نشان فعالیت می‌کنند.

 

مجتبی برزگر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: طی دوران معاصر، نحوه گذران اوقات فراغت تأثیرات مهمی در فضای سیاست، فرهنگ، اقتصاد داشته و متعاقب آن جوامع و خانواده و جوانان را تحت تاثیر قرار می دهد؛ از این رو باید برای اوقات فراغت جوانان و نوجوانان، برنامه‌ریزی‌های دقیقی در راستای ارزش‌های انقلاب اسلامی صورت بگیرد.

 

این مسئول ادامه داد: باید در نظر داشته باشیم که برنامه‌های غیراسلامی و با ماهیت استکباری، افکار و عقاید و عصر تکنولوژی و فضای مجازی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این در حالی است که اهمیت اوقات فراغت در رشد شخصیت نوجوانان و جوانان دو چندان شده و برنامه‌ریزی برای غنی‌سازی این اوقات ضروری است.

 

وی با بیان اینکه بدون شک، بهره نبردن از اوقات فراغت باعث می‌شود که نوجوانان و جوانان فرصت آزمون و تجربه را از دست بدهند و هنگام ورود به اجتماع ناکارآمد باشند، افزود: شجره طیبه صالحین سپاه ناحیه ماه‌نشان در این راستا کلاس‌های مختلفی برای نوجوانان و جوانان در قالب کلاس‌های آموزشی، قرآن، احکام، علمی و پژوهشی، ورزشی و برنامه‌های فرهنگی تدارک دیده است.

 

برزگر همچنین با بیان اینکه تربیت و پرورش انسان، محوری‌ترین هدف انبیای الهی بوده است، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران بر اساس آموزه‌های دین مبین اسلام به ثمر نشست و متاسفانه در طول مدتی که از عمر انقلاب گذشته، تربیت و پرورش دینی به شدت مورد غفلت واقع شده است. برخی از وزارت‌خانه‌ها و نهادهای فرهنگی تربیتی نیز فقط رویکرد آموزشی داشته و از مسئله تربیت غافل مانده‌اند. در حالی که شجره طیبه صالحین، یک نظام تربیتی در قالب حلقه‌های صالحین منسجم و مرتبط است و همه بسیجیان و اقشار مردم می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

 

فرمانده سپاه ناحیه ماه‌نشان خاطرنشان کرد: با ایجاد ۴۶ پایگاه، جوانان و نوجوانان طی تعطیلات تابستان می‌توانند به جای بیکاری و وقت‌گذرانی‌های بیهوده که در بسیاری اوقات، زیان‌های فراوانی به بار می‌آورد، با آموختن مهارت‌های جدید اوقاتی پربار را سپری کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه شجره طیبه صالحین اهداف خود را در قالب برنامه‌های مستمر عملی می‌کند، افزود: این برنامه‌ها مخصوص یک فصل یا زمان خاصی نیست؛ چرا که حلقه صالحان در طول سال برای بسیجیان و طی تابستان برای اقشار مختلف کلاس‌های آموزشی برگزار می‌کند. این در حالی است که استفاده صحیح از اوقات فراغت هم بر زندگی فرد و هم بر جامعه تأثیر مثبت خواهد داشت و استفاده نادرست از آن می‌تواند باعث بروز مشکلات و خسارات جبران ناپذیری شود.

 

 

برزگر با اشاره به برهه حساس جوامع امروزی و اهداف دشمنان برای تسلط روی نسل مسلمانان، افزود: اهمیت یافتن فراغت در جامعه امروز آن چنان محسوس و ملموس است که با اندک توجهی به انتظارات و روحیات مردم می توان به این مساله پی برد. آن کس که از این فرصت‌ها استفاده نکند جز افسوس بهره‌ای نخواهد داشت و زمانی به خود خواهد آمد که دشمن دام خود را به راحتی پهن کرده و بهره خود را بر می دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: