• چهارشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-7391-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

اختصاص 70 میلیارد ریال به بخش اقتصاد مقاومتی در خرم‌دره


فرماندار شهرستان خرم‌دره گفت: امسال 70 میلیارد ریال به بخش اقتصاد مقاومتی این شهرستان اختصاص یافته است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت محمدی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه مقام معظم رهبری همه ساله با شیوه مدبرانه اقدام به نام‌گذاری سال می‌کنند، تصریح کرد: چند سالی است که ایشان به مقوله اقتصاد مقاومتی که از راهکارهای غلبه بر مشکلات کشور است، توجه ویژه‌ای دارند.

 

وی با اشاره به اینکه در حوزه انرژی پرت‌ها و هدررفت‌ها باعث تحمیل هزینه‌های زیادی به کشور می‌شود، عنوان کرد: باید سعی شود جلوی این امر تا حد امکان گرفته شود.

 

این مسئول با اشاره به اینکه ما در بسیاری از مواقع قدر داشته‌های خود از جمله آب را نمی‌دانیم، اظهار کرد: اگر هر یک از ما روزانه یک لیتر در مصرف آب صرفه‌جویی کنیم، طی 24 ساعت 75 میلیون مترمکعب در مصرف آب در کشور صرفه‌جویی خواهد شد که رقم قابل توجهی است.

 

فرماندار شهرستان خرم‌دره با بیان این مطلب که در بسیاری از کشورها علی‌رغم داشتن آب و برق کافی صرفه‌جویی در اولویت قرار دارد، یادآور شد: علی‌رغم تذکرات فراوان صرفه‌جویی در مصرف انرژی  متاسفانه برخی از مردم اعتنایی به این امر ندارند.

 

محمدی در ادامه از وجود تنش آبی در برخی از روستاهای استان خبر داد و تصریح کرد: خوشبختانه شهرستان خرم‌دره با تنش آبی جدی به ویژه در سطح روستاها مواجه نیست.

 

وی، روی آوردن به تولیدات داخلی را نسخه شفابخش اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: شرکت کوکما یکی از باسابقه‌ترین شرکت‌ها در زمینه تولید پارچه‌های فاستونی در شهرستان خرم‌دره بود که واردات بی‌رویه کالا این شرکت را فلج و در نهایت از چرخه تولید حذف کرد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به مبارزه با قاچاق کالا و ارز دارد، تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته واردات کالای قاچاق از 23 میلیارد دلار به 11 هزار میلیارد دلار تقلیل یافته است.

 

فرماندار شهرستان خرم‌دره بیان کرد: مقام معظم رهبری نیز بارها در تاکیدات خود بر این امر اصرار دارند که تولید و اشتغال رونق نمی‌یابد مگر اینکه ریشه قاچاق خشک شود.

 

این مسئول با اشاره به اینکه متاسفانه به حوزه اقتصاد مقاومتی در کشور دیر پرداخته شده است، تصریح کرد: حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی علاج بسیاری از دردهای کشور است، زیرا بسیاری از استعدادها و نقاط قوت کشور از بالقوه به بالفعل تبدیل شده‌اند.

 

وی با بیان اینکه علی‌رغم پیشرفت در شیوه‌های آبیاری هنوز نیز غرقابی کردن زمین برای برخی کشاورزان ارزشمند است، اظهار کرد: جهادکشاورزی گام‌های بلندی برای ترویج روش‌های آبیاری نوین برداشته است که امیدواریم کشاورزان همکاری لازم را در این حوزه داشته باشند.

 

محمدی با اشاره به اینکه در بحث پروژه‌هایی که برای اقتصاد مقاومتی در شهرستان تعریف شده است حدود 70 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: