• چهارشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-20214-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان خبر داد:

زایمان در آب 1344 نفر از زنان باردار طی سال گذشته


مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: پارسال 1344 نفر از زنان باردار زنجانی از زایمان در استخر آب بیمارستان امام حسین (ع) بهره‌مند شدند.

 

علی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: زایمان در آب موضوع جدیدی است و شاید هنوز آن‌طور که باید شناخته شده نیست. با این حال استقبال مادران زنجانی از این نوع زایمان رو به گسترش است و تعداد زایمان طی پارسال می‌تواند گواه این مطلب باشد؛ در واقع زایمان فیزیولوژیک در راستای ترویج زایمان طبیعی صورت می‌گیرد و مزایای آن باید به خوبی برای بانوان تبیین شود.

 

این مسئول با بیان این‌که در حال حاضر بیمارستان امام حسین (ع) دو تخت مختص زایمان طبیعی دارد، ادامه داد: افزایش استقبال از این نوع زایمان در وهله اول نیاز به فرهنگ‌سازی دارد و در این راستا دوره‌های آموزشی متعددی برای پرسنل بیمارستان و مادران اجرا می‌شود. این در حالی است که در صورت استقبال بانوان باردار از زایمان در آب، زیرساخت‌های لازم برای انجام این نوع از زایمان در بیمارستان امید ابهر نیز راه‌اندازی می‌شود. البته اجرای این کار به اقدامات متعددی نیاز دارد.

 

وی افزود: مادرانی که قبلا از این روش برای به دنیا آوردن فرزندان خود استفاده کرده‌اند معتقدند که فشار روحی و درد کمتری را متحمل شده‌اند و خاطره شیرین‌تری در ذهن آن‌ها باقی مانده است؛ چراکه برای انجام زایمان در آب، پزشکان متخصص و کادر درمانی از آموزش‌های تخصصی لازم برخوردار می‌شوند و همین مسئله، فرآیند زایمان را تسهیل می‌کند.

 

محمدی خاطرنشان کرد: بیمارستان امام حسین(ع) زنجان دومین بیمارستان تامین اجتماعی کشور است که زایمان در آب را راه‌اندازی کرده است و بخش زایمان این بیمارستان از بخش‌های پیش‌رو محسوب می‌شود؛ چراکه یکی از شاخص‌های سلامت مادران و نوزادان، ترویج زایمان طبیعی و کاهش زایمان‌های سزارین است. در این راستا پارسال از مجموع مادرانی که برای زایمان به بیمارستان امام حسین (ع) مراجعه کرده‌اند، 11.6 درصد بار اول بود که سزارین می‌شدند و این میزان برابر با آمار کشورهای پیشرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: