• چهارشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-7491-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

امام جمعه سلطانیه:

عفاف و حجاب دغدغه مهم دینی است


امام جمعه سلطانیه گفت: حجاب یک حکم واجب شرعی است که عمل بدان بر هر زن و مرد واجب است، نکته‌ای که باید بدان توجه داشت این است که موضوع حجاب و عفاف دغدغه شخصی امت حزب‌الله نیست، بلکه دغدغه مهم دینی محسوب می‌شود.

 

حجت‌الاسلام محمد نوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه زنجان، اظهار کرد: عفاف و حجاب دو موضوع کاملا متفاوت و مستقل از یکدیگر هستند، ولی همواره در کنار هم قرار می‌گیرند.

 

وی افزود: واژه حجاب به داشتن پوشش ظاهری و عفاف به پاکدامنی اطلاق می‌‌شود، متاسفانه در جامعه پوشش افراد حکم بر عفیف بودن یا نبودن افراد شده‌ است و این در حالی ‌است که این دو موضوع مقوله‌ای کامل جدا هستند.

 

نوری تصریح کرد: حجاب یک حکم واجب شرعی است که عمل بدان بر هر زن و مرد واجب است، نکته‌ای که باید بدان توجه داشت این است که موضوع حجاب و عفاف دغدغه شخصی امت حزب‌الله نیست، بلکه دغدغه مهم دینی محسوب می‌شود.

 

وی یادآور شد: اینکه شخصی حجاب ندارد در نتیجه عفاف هم ندارد یک دیدگاه کاملا غلطی است، زیرا حجاب میزان و معیار عفیف بودن شخص نیست، چه بسا جوانانی هستند که در صورت نداشتن حجاب از غیرت، تعصب و عفت برخوردار هستند.

 

امام جمعه شهرستان سلطانیه در ادامه گفت: ما باید با مظاهر فساد مبارزه کنیم، افرادی هستند که با علنی انجام دادن گناه خواستار مبارزه با دین هستند که می‌توان به مواردی از جمله روزه‌خواری آشکار در جامعه و کشف حجاب اشاره کرد که باید در مقابله با این اقدامات وارد عمل شد.

 

وی خاطرنشان کرد: امروز به دلیل گستردگی ارتباطات که فضای مجازی نقش بسیار مهمی در این گستردگی دارد که در کنار داشتن مزایا از معیابی هم برخوردار است که در مقوله فرهنگی این موضوع بسیار نمودار است و باید مسئولان توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند، زیرا ملت ما برای حفاظت از آرمان‌های انقلاب اسلامی شهدای بسیاری را در این راه تقدیم نظام کرده و باید پاسخ‌گویی خون شهدا باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: