• چهارشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-4187-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تاکید کرد:

توجه توأمان به قالب‌های نو وابسته به سنت و روش‌های نوین


مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اظهار کرد: شیوه‌ها و قالب‌های نو وابسته به سنت در کنار شیوه‌های نوین باید مورد توجه مربیان کانون قرار بگیرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علیرضا حاجیان‌زاده در نشست با مربیان و کارکنان کانون پرورش فکری کودکان زنجان با اشاره به اینکه شیوه‌ها و قالب‌های نو وابسته به سنت در کنار شیوه‌های نوین باید مورد توجه مربیان کانون قرار گیرد، گفت: سنت و مدرنیته در بین روشنفکران همواره بحث جدی است و در کانون نیز این امر دیده می‌شود که برخی معتقدند سنت‌ها باید در کانون حفظ شود و در مقابل گروهی دیگر معتقدند که خواستگاه‌ها باید تغییر کنند و باید متناسب با روز حرکت کنیم.

 

وی ادامه داد: چیزی که در سیاست‌های کانون در حال حاضر دنبال می‌کنیم، بینابین این دو موضوع است و به نظر می‌رسد آن‌چه که باید مورد توجه قرار گیرد این است که با استفاده از سنت مسیر جدیدی را باید طی کنیم.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: طی سال‌های گذشته کاری که صورت گرفت این بود که به 31 استان سفر کردیم و در هر منطقه سعی شد چشم‌اندازی برای آینده تبیین و برنامه 10 ساله‌ای نوشته و اجرایی شود‌.

 

حاجیان‌زاده با اشاره به اینکه در دومین دور سفرهای استانی خود هستیم، افزود: مدیریت در کانون‌های پرورش فکری کودک و نوجوانان صرفا از بالا به پایین نیست و از روز اول همواره تاکید بر این موضوع وجود داشت که مدیریت‌ها باید کارشناسی شده باشد و همکاران در این امر مشارکت کنند و از همین منظر است که در دور دوم سفرها گفت‌وگوهای کارشناسی شده را ادامه می‌دهیم تا در دیدگاه‌ها به نقطه مشترکی برسیم.

 

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خاطرنشان کرد: توسعه مراکز کتابخانه سیار در اولویت برنامه کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان قرار دارد و پارسال توانستیم تعداد این مراکز را از 85 مرکز به 170 مرکز برسانیم و در برنامه‌های آینده هم این تعداد به 330 مورد افزایش خواهد یافت.

 

وی خاطرنشان کرد: یکی از ابتکاراتی که باید مورد توجه کارکنان و مربیان کانون قرار گیرد، توجه به نیازهای اعضای کانون بر اساس سن و شرایط فکری و روحی افراد است.

 

در ادامه این نشست، مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان با اشاره به اینکه همه اتفاقاتی که در جهت توسعه کمی و کیفی عملکرد کانون در سال‌های گذشته انجام گرفت به همت همکاران انجام شده است، گفت: در استان زنجان در توسعه کمی به لحاظ تعداد مرکز سیار و مرکز توسعه فراگیر کتابخانه سیار روستایی وضعیت خوبی را در استان داشته‌ایم و در طی سال گذشته چندین کتابخانه روستایی در زنجان افتتاح شده است.

 

محمدنقی صالحی ادامه داد: همین طور در جذب و نگه‌داری مربیان کانون اهتمام داشته‌ایم و تعداد کارکنان را از پنج‌هزار نفر به 15 هزار نفر رسانده‌ایم که رشد 3 برابری داشته‌ایم.

 

وی با اشاره به اینکه در بخش کیفی محتوای کانون نیز تلاش‌هایی کرده‌ایم، گفت: تولید محتوا از دیگر کارهایی بوده که در این سال‌ها صورت گرفته است.

 

این مسئول افزود: در کانون مدرسه، کانون نمایش، تجهیز مدارس و کتابخانه‌های سیار اقدامات خوبی صورت گرفته است. همچنین در سه سال گذشته افزایش 130 درصدی حقوق کارکنان و مربیان محقق شده است که اتفاق نادری در این بخش بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: