• چهارشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-6384-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار زنجان تاکید کرد:

لزوم توجه به نقش فرمانداران در تصمیم‌سازی‌ها


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان گفت: بهتر است در برنامه‌ریزی‌ها به نقش فرمانداران توجه شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فرامرز نیک‌سرشت ظهر امروز در هفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که به صورت مشترک با کارگروه اشتغال استان برگزار شد، اظهار کرد: باید در برنامه‌ریزی‌ها به نقش فرمانداران در تصمیم‌سازی به‌عنوان نمایندگان محلی دولت‌ها، توجه ویژه‌ای شود.

 

این مسئول ادامه داد: نباید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری شود که فعالیت فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها به صورت تصدی‌گری تلقی شود و امیدواریم برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای شود که وزارت کشور، استانداری‌ها و فرمانداری‌ها به جایگاه قبلی خود بازگردد.

 

وی افزود: بهتر است برای بهبود کیفیت و افزایش بهره‌وری جلسات، در ارائه گزارش‌ها به اهداف عملیاتی و مکانیسم‌های اجرایی و نیز سهم و برش‌های استانی که در سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی آمده است، ارائه شود و دیگر موارد به صورت مجلد در اختیار مدیران و افراد ذی‌ربط قرار گیرد.

 

نیک‌سرشت خاطرنشان کرد: در استان قریب به ۱۲ هزار بیکار تحصیل‌کرده دانشگاهی وجود دارد و امیدواریم امکان جذب افراد نخبه در استان‌ها به استانداری و دیگر دستگاه‌ها داده شود.

 

وی با اشاره به پتانسیل بالای استان در تولید نرم‌افزار و بازی‌های رایانه‌ای، خاطرنشان کرد: پارسال در جهان فروش نرم‌افزارها و بازی‌های رایانه‌ای ۴۰۰ میلیارد دلار درآمد داشته و کشوری مانند ژاپن ۱۱۰ میلیارد دلار از بازار را به خود اختصاص داده است و در استان با وجود پتانسیل بالا در این زمینه باید بتوانیم گام‌های موثری را در راستای ایجاد اشتغال برداریم.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان با تاکید بر کسب و کارهای کوچک و متوسط در ایجاد اشتغال، گفت: این کسب و کارها می‌توانند اشتغال بالایی را ایجاد کنند. همچنین بر اساس طرح تکاپو که قرار است در کشور اجرا شود استان زنجان باید با توجه به این طرح شش‌هزار فرصت شغلی جدید را از ۴۴۵ هزار فرصت شغلی تعریف شده در این طرح کشوری، ایجاد کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: