• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-7991-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره ثبت‌احوال خرم‌دره خبر داد:

پایان امسال آخرین زمان اعتبار کارت‌های ملی


رئیس ادره ثبت‌احوال خرم‌دره گفت: کارت‌های ملی فعلی در دست مردم تا پایان امسال اعتبار دارد، لذا کسانی که فاقد کارت ملی هوشمند هستند باید برای تعویض کارت‌های ملی اقدام کنند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمد زمانیان در جلسه شورای ثبت‌احوال شهرستان خرم‌دره با اشاره به اینکه در سه ماهه اول پارسال تعداد 307 ولادت در شهرستان خرم‌دره به ثبت رسیده است، اظهار کرد: در سه ماهه نخست امسال میزان ولادت‌ها در شهرستان خرم‌دره به 346 نفر رسیده که با رشد 12 درصدی مواجه است.

 

وی با بیان اینکه از این تعداد ولادت‌ها 186 نفر پسر و 160 نفر دختر بوده‌اند، اظهار کرد: صد درصد ولادت‌ها در مدت قانونی برای ثبت اعلام شده‌اند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه در سه ماهه نخست پارسال تعداد 92 وفات در شهرستان خرم‌دره به وقوع پیوسته است، تصریح کرد: این آمار در مدت مشابه امسال از 82 وفات است که 99.8 دهم این وفات‌ها در مهلتی که قانون برای اعلام به ثبت تعیین کرده‌، محقق شده است.

 

وی از کاهش ازدواج و افزایش طلاق در شهرستان خرم‌دره نیز خبر داد و اظهار کرد: در سه ماهه نخست پارسال تعداد 261 مورد ازدواج و 57 فقره طلاق در شهرستان به ثبت رسیده است که این رقم در مدت مشابه امسال برای ازدواج 186 و برای طلاق 59 فقره است.

 

زمانیان با بیان اینکه کارت‌های ملی فعلی تا پایان امسال اعتبار دارند، اظهار کرد: بعد از اتمام زمان تعیین شده این کارت‌های ملی در هیچ نهاد و ارگان دولتی پذیرفته نمی‌شود، لذا همه افرادی که تاکنون نسبت به اخذ کارت ملی اقدام نکرده‌اند باید درخواست صدور کارت ملی هوشمند به مکان‌های تعیین شده از سوی اداره ثبت احوال را بدهند.

 

رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان خرم‌دره با اشاره به اینکه ثبت‌نام‌ها برای صدور کارت ملی هوشمند به روز است، یادآور شد: ظرف 15 روز کارت ملی کسانی که به سن قانونی رسیده‌اند و ظرف یک ماه کارت ملی هوشمند سایر افراد تحویل متقاضیان می‌شود.

 

در ادامه این جلسه، معاون فرماندار خرم‌دره با بیان اینکه تمام برنامه‌ریزی‌های یک کشور بر مبنای وقایع حیاتی پایه ریزی می‌شود، عنوان کرد: اگر می‌خواهیم برنامه‌ریزی‌ها دقیق و منسجم باشد باید از یک آمار دقیق برخوردار باشیم

 

شاهپوررضا کاظمی با اشاره به تناقض برخی از آمارهای ارائه شده، تصریح کرد: باید کالبد شکافی در این زمینه صورت گرفته و این مشکل به صورت اساسی ریشه‌یابی شود.

 

وی با تاکید بر اینکه تکمیل ساختمان اداری آرامستان خرم‌دره موجب تسریع در روند رسیدگی به امور اموات می‌شود، عنوان کرد: پزشکانی که مجوز صدور گواهی فوت را دارند با توجه به مسائل شرعی مربوط به میت باید در سریع‌ترین زمان ممکن در محل اعلام شده حضور به هم رسانند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: