• پنجشنبه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-4387-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان:

سن عضویت کانون یک سال افزایش می‌یابد


مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور اظهار کرد: سن عضویت کانون یک سال افزایش می‌یابد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علیرضا حاجیان‌زاده در نشست با اعضای برجسته‌ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به اینکه کودکان و نوجوان کانون قطعا حرف‌های زیادی دارند که باید به عنوان مخاطبان اصلی کانون شنیده شود، گفت: شنیدن پیشنهاد این کودکان و نوجوانان می‌تواند در سیاست‌گذاری‌های کلان کانون و تصمیم گیری‌های آن مهم واقع شود.

 

وی ادامه داد: طی تصمیماتی که در زمینه سن عضویت کانون گرفته شده است با توجه به درخواست‌های مکرر اعضای سن عضویت از 17 سال به 18 سال افزایش یافت تا نوجوانان یک سال بیشتر به فعالیت‌های خود در کانون ادامه دهند.

 

حاجیان‌زاده افزود: همچنین تصمیم گرفته شد که از اعضای بالای 16 سال در کنار مربی‌های کانون به عنوان کمک مربی استفاده و به شکل عمومی در قالب کمک مربی به کار گرفته شوند.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: دو دسته از کتاب‌ها در کانون در جهت چاپ پیش بینی شده است که یک دسته از این کتابها که چاپ خود کانون است در سال‌های گذشته آمار کمتری به چاپ می‌رسید که این میزان برای امسال افزایش می‌یابد.

 

وی ادامه داد: دسته دومی از این کتاب‌ها که برای سایر ناشرین است به دلیل یک سری از مشکلات متوقف شده بود که بودجه‌ای را در این خصوص به تصویب رسید که فراهم شود.

 

حاجیان‌زاده در خصوص نحوه تبلیغاتی که در خصوص کانون صورت می‌گیرد، افزود: تبلیغات به دو دسته تجاری و غیرتجاری که نوع پیچیده‌تری از تبلیغات است تقسیم می‌شود که کانون به لحاظ اینکه نه بودجه‌ای در خصوص تبلیغات دارد و نه تبلیغات تجاری را در شان کار خود می‌داند از تبلیغات تجاری خود داری می‌کند و تنها سعی دارد به صورت غیرتجاری که نوع پیچیده‌تری از تبلیغات است بهره ببرد و به واسطه فعالیت‌های خود کانون را تبلیغ می‌کند و ظرفیت‌های آن را به نمایش می‌گذارد تا از این طریق به جذب اعضا بپردازد.

 

وی اظهار کرد: کانون نهادی است که قدمت طولانی دارد و از همین جهت خود به نوعی در میان اقشار شناخته شده است و مشاهدات نشان می‌دهد که همزمان با کانون نهادهای دیگری به صورت موازی کار می‌کنند که به آن صورت در میان مردم شناخته شده نیست. با این وجود همواره تلاش می‌شود از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های کانون در جهت شناساندن آن به عموم مردم استفاده شود.

 

در ادامه این نشست اعضای برگزیده کانون پرورش فکری کودک و نوجوان به مشکلات موجود در کانون اشاره کردند و خواستار توجه این مسئول به  مسائل این حوزه شدند.

 

یکی از اعضای کانون با اشاره به اینکه یکی از چالش‌های پیش روی اعضای کانون این است که در سیستم آموزشی ما اساسا به مهارت‌های علمی کودکان و نوجوانان اهمیت داده می‌شود، گفت: در مدارس و مراکز آموزشی ما اساسا کودکان و نوجوانان را از فعالیت در حوزه‌های هنری و فرهنگی باز می دارند و آن‌ها را در فعالیت در حوزه‌های علمی تشویق می‌کنند که باید در این زمینه کاری شود. همچنین در حوزه‌های علمی برای نوجوانان امتیازاتی مانند حذف کنکور و غیره مشاهده می‌شود که به نظر می‌رسد در زمینه فرهنگی هم باید این امتیازات مورد توجه قرار گیرد و از همین جهت نقش کانون پرورش فکری کودک و نوجوان می‌تواند پررنگ باشد.

 

وی ادامه داد: همچنین مشاهده می‌شود که نسبت به کسانی که در زمینه هنری و فرهنگی مقام کشوری کسب می‌کنند به راحتی به دلیل عدم حمایت از این افراد کنار گذاشته می‌شوند.

 

یکی دیگر از اعضای کانون زبان با اشاره به اینکه لزوم بازنویسی کتاب‌های کانون زبان و لوح‌های فشرده آموزشی آن دیده می‌شود، گفت: کانون باید در این زمینه وارد شود و به بررسی مشکلات کانون زبان بپردازد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: