• جمعه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-4685-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

«غلامرضا بازگشا» مدیرکل دیوان محاسبات استان زنجان شد


روز گذشته طی مراسمی «غلامرضا بازگشا» به‌عنوان مدیرکل جدید دیوان محاسبات استان زنجان معرفی و از خدمات «حاتم نیکخو» مدیر قبلی این دستگاه تجلیل شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، اسدالله درویش‌امیری در آیین تودیع و معارفه مدیرکل دیوان محاسبات استان زنجان، با بیان اینکه از دیوان محاسبات انتظار می‌رود رویکرد پیشگیرانه نسبت به خطاها و اشتباهات، هرگونه قصور و آلودگی‌ها داشته باشد، اظهار کرد: انتظار داریم دیوان محاسبات در ارائه راهکار مناسب جهت برطرف شدن مشکلات به دستگاه‌های اجرایی استان اهتمام جدی داشته باشد.

 

وی با اشاره به وضع و ابلاغ برخی قوانین و مقررات در سطح کشور، افزود: این قوانین توسط دستگاه‌های اجرایی به‌کارگیری می‌شود که تفسیرهای حقوقی متعددی از آن صورت می‌گیرد، لذا ضروری است در این راستا برای اجرای قوانین و تسهیل در امور به دستگاه‌های اجرایی مساعدت شود.

 

این مسئول بر ضرورت اتخاذ تصمیمات مناسب جهت تسریع در اجرای کارها تاکید کرد و گفت: رویکردها نباید به‌گونه‌ای باشد که قلم و قدم‌ها موجب بی‌آبرویی یک انسان مسلمان شود و باید رویکرد دلسوزانه نسبت به پیشگیری از خطا و ارائه مشاوره برای آن‌ها صورت گیرد.

وی، تاخیر در اجرا و قفل شدن برخی پروژه‌ها و فعالیت‌ها در استان را از جمله مسائلی که موجب آزردگی مدیریت استان شده، برشمرد و تاکید کرد: اگر چه مشکلات موجود در اجرای برخی فعالیت‌ها، ارتباط مستقیمی با عملکرد و وظایف دیوان محاسبات ندارد و برخی نیز در زمان مدیریت سال‌های سابق روی داده است، اما زیبنده استان زنجان نیست برخی پروژه‌ها بیش از 10 سال بلاتکلیف باقی بماند.

 

درویش‌امیری با طرح این سئوال که دیوان محاسبات چه نقشی می‌تواند در تحقق شعار سال داشته باشد، افزود: دیوان محاسبات به عنوان دستگاه نظارتی می‌تواند در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی برای تحقق اقتصادی مقاومتی، تولید و اشتغال نقش مهمی داشته باشد و در همین راستا نیازمند دریافت نظرات و ارائه راهکارهای سازنده از سوی دیوان هستیم.

 

استاندار زنجان با بیان اینکه همانطور که ممیزین مالیاتی باید ضمن مطالبه حقوق دولت و نظام، خیرخواه مردم نیز باشند، تاکید کرد: ایجاد اشتغال و تولید در کشور با تشویق نهادهای مختلف می‌تواند محقق شود و باید نسبت به رونق تولید و صادرات و ایجاد اشتغال اهتمام ویژه‌ای صورت گیرد که دیوان محاسبات در این راستا نیز می‌تواند نقش مشوق داشته باشد.

 

وی، رویکرد مدیرکل دیوان محاسبات استان طی 11 ماهه گذشته را خیرخواهانه توصیف کرد و گفت: نوع نگاه دیوان محاسبات در استان زنجان خیرخواهانه بوده و در راستای کمک به دستگاه‌های اجرایی استان بود، گرچه اختلافاتی نیز با دیوان وجود داشته است.

 

استاندار زنجان با بیان اینکه ثروت ملی، در راستای توسعه در اختیار نظام اجرایی کشور قرار می گیرد، افزود: هزینه و نوع مصرف این ثروت ملی در اداره کشور برای ارتقای اقتصاد و توسعه تولید کشور باید مورد کنترل و نظارت قرار گیرد.

 

وی از مسئولیت و رسالت سنگین دیوان محاسبات در نظارت بر نظام اداری کشور گفت و تاکید کرد: مسئولان دیوان محاسبات وظیفه و رسالت سنگینی برای سالم‌سازی محیط های اداری و پیشگیری از بروز خطاها در بخش اداری و پرسنلی دستگاه‌های اجرایی دارند.

 

درویش‌امیری با بیان اینکه انتظار داریم دیوان محاسبات در کنار تلاش و رسالت مهم نظارتی خود، برای پاک بودن نظام اداری بر پویایی و تحرک نظام اداری نیز توجه لازم را داشته باشد، افزود: اقدامات نظارتی نباید مانعی برای توقف حرکت نظام اداری و اجرایی کشور و عدم پویایی آن شود.

 

استاندار زنجان از نقش بخش‌های مختلف برای تجقق شعار سال سخن گفت و اظهار کرد: بخش های متعدد سیستم نظارتی، اجرایی، قضایی، قانون‌گذار و رسانه در کنار یکدیگر باید برای تحقق شعار سال تلاش کنند و رهبری قطعا در پایان سال، عملکرد تمامی مسئولان کشور را مطالبه خواهند کرد.

 

در پایان این مراسم، غلامرضا بازگشا به‌عنوان مدیرکل جدید دیوان محاسبات استان زنجان معرفی و از خدمات حاتم نیکخو مدیر قبلی این دستگاه تجلیل شد.

 

حاتم نیکخو به مدت پنج سال مسئولیت اداره‌کل دیوان محاسبات استان زنجان را بر عهده داشت و از این پس در پست مدیرکل دیوان محاسبات استان همدان فعالیت خواهد کرد.

 

غلامرضا بازگشا که تجربه حسابرسی، حسابرسی ارشد و معاونت مدیرکل دیوان محاسبات استان تهران را در کارنامه خود ثبت کرده است، به‌عنوان مدیرکل دیوان محاسبات استان زنجان معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: