• جمعه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-6984-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان:

سرمایه ملی در تامین زیرساخت‌های توسعه صرف شود


استاندار زنجان، توسعه و پیشرفت کشور را نیازمند افزایش سرمایه ملی و صرف این ثروت در راستای توسعه، افزایش تولید و ایجاد اشتغال دانست و گفت: باید سرمایه های ملی به سمت تامین زیرساخت‌های توسعه کشور و جذب سرمایه‌گذاری‌های کلان سوق یابد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، اسدالله درویش‌امیری در آخرین روز از هفته مالیات پس از بازدید از اداره‌کل امور مالیاتی استان، با اشاره به اینکه تامین منافع ملی، افزایش درآمدها، تقویت بنیه اقتصادی کشور و تامین رفاه زندگی مردم را به دنبال خواهد داشت، خاطرنشان کرد: هرچه کشور از بنیه اقتصادی توانمندتر و از نظر پیشرفت و توسعه قدرتمندتر باشد، ملت با آرامش بیشتری زندگی خواهند کرد.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان اظهار کرد: اگر جمهوری اسلامی با قدرت در مقابل دشمن بیگانه ایستادگی می‌کند به دلیل بالا بودن قدرت دفاعی کشور است که از محل تامین درآمدهای کشور پشتیبانی می‌شود که با این حال، همه اقشار مردم در بالا بردن قدرت دفاعی و ایستادگی در مقابل دشمنان سهیم هستند.

 

وی با اشاره به اینکه نظام و حاکمیت جمهوری اسلامی ایران برای تامین هزینه‌ها و اداره کشوری با جمعیت حدود 80 میلیون نفر نیازمند درآمد است، خاطرنشان کرد: درآمدهای کشور از منابع مشخصی از قبیل فروش منابع نفت و انرژی، صادرات غیرنفتی، فروش خدمات و دریافت مالیات تامین می‌شود.

 

استاندار زنجان، مهم‌ترین محل و منبع تامین درآمد کشور را فروش نفت و انرژی عنوان کرد و گفت: متاسفانه اقتصاد کشور به درآمد حاصل از فروش و صادرات نفت و انرژی وابسته است که امیدواریم با تکیه بر سایر منابع، از این وابستگی کاسته شود.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان، با اشاره به اینکه در برخی از کشورهای پیشرفته و کشورهای همسایه نظیر ترکیه، بخش عمده اقتصاد آن به صورت خصوصی و از طریق مالیات‌های مردم است، افزود: در ایران هنوز چنین شرایطی ایجاد نشده و این فشار بر جامعه و ملت ایران تحمیل نشده است.

 

درویش‌امیری با تاکید بر اینکه همه باید بپذیرند که اداره کشور نیازمند مشارکت مردم است، افزود: همه اقشار جامعه باید در تامین درآمد کشور مشارکت داشته باشند و پرداخت مالیات یکی از راهکارهای این مشارکت به‌شمار می‌آید.

 

وی به برخی تصورات نادرست در جامعه مبنی بر پرداخت مالیات تنها از سوی اصناف و کسبه بازار اشاره کرد و گفت: نظام مالیاتی کشور، میزان مالیات بر درآمد تمامی اقشار را مبتنی بر قوانین تعریف کرده و در این میان، مالیات کارکنان و کارمندان دولت پیش از پرداخت حقوق آن‌ها برداشت می‌شود.

 

استاندار زنجان با بیان اینکه همه ملت می‌توانند در سایه توسعه همه جانبه با آرامش زندگی کنند، افزود: این امکان به شرطی فراهم می‌شود که کشور از محل تامین درآمدها، گام‌های موثر و همه جانبه‌ای در توسعه بردارد.

 

وی همچنین بر ضرورت کاهش سبد هزینه‌های جاری در کشور و افزایش سبد هزینه‌های سرمایه‌گذاری تاکید و خاطرنشان کرد: قرار نیست درآمد ناشی از مالیات تنها به پرداخت یارانه‌ها اختصاص یابد و باید از این درآمد به منظور توسعه زیرساخت‌های کشور، افزایش تولید، ایجاد اشتغال و دست‌یابی به رشد اقتصادی استفاده کنیم.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان با بیان اینکه در سایه منافع ملی، منافع استان‌ها و سپس شهرستان‌ها و در گام بعدی منافع تک‌تک شهروندان تامین می‌شود، افزود: همه باید در کنار هم و باهم در تامین منافع ملی همکاری داشته باشیم تا شاهد رشد اقتصادی و توسعه کشور باشیم.

 

استاندار زنجان در ادامه سخنان خود، با ابراز خرسندی از ارتقای تجهیزات و سیستم‌های نرم‌افزاری در زمینه اخذ مالیات با شیوه‌های آسان، اظهار کرد: هرچه از عمر جمهوری اسلامی ایران می‌گذرد، اداره‌کل امور مالیاتی با دستیابی به سیستم‌های سهل‌الوصول، سالم و نرم‌افزارهای مناسب، نقش مهم‌تر و اساسی‌تری در حوزه مالیات، درآمد و اقتصاد کشور می‌یابد که از توفیقات این سیستم به‌شمار می‌رود.

 

وی ادامه داد: با توجه به رشد قابل توجهی که در ساختار و سیستم اخذ مالیات از مودیان صورت گرفته، روند کار با سرعت و سهولت انجام می شود.

 

درویش‌امیری، رفتار ممیزین امور مالیاتی را در جذب سرمایه‌گذاران و استمرار فعالیت آن‌ها بسیار موثر خواند و تاکید کرد: باید شرایطی فراهم شود که مردم و سرمایه‌گذاران به جای انباشته کردن سرمایه خود در بانک‌ها، تمایل داشته باشند در ایجاد توسعه، افزایش تولید، ایجاد اشتغال و افزایش صادرات سرمایه‌گذاری کرده و در اقتصاد کشور سهیم باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: