• جمعه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-4885-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

امام جمعه قیدار:

پیروزی موصل، شکست توطئه اختلاف قومی و مذهبی بود


امام جمعه قیدار تاکید کرد: پیروزى موصل، شكست توطئه اختلاف قومى و مذهبى و تشدید شكاف بین شیعه و سنى در منطقه‏ بود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام سیدعلی موسوی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه قیدار با اشاره به پیروزی موصل بعد از سه سال اشغال، افزود: پیروزى موصل، تجلى نقش مرجعیت و علماى با بصیرت انقلابى بود. این پیروزى بزرگ در سایه وحدت تاریخى و تبعیت یكپارچه ملت عراق از زعامت مرجعیت دینى وقتی مرجع عالی‌قدر جهان تشیع آیت‏الله العظمى سیدعلى سیستانى فتوای جهاد کفایی داد نیروهاى بسیج مردمى در کنار نیروهاى ارتش قرار گرفت و ثمره وحدت نیروها و بسیج ظرفیت‌هاى مردمى عراق این پیروزی شیرین بود.

 

وی تصریح کرد: در این پیروزی نباید از حضور مستشارى فرماندهان سپاه به‌ویژه از نقش فرمانده و استراتژیست‏ بى‏بدیل، یعنى سردار سلیمانى غافل شد. توانایى و هوش نظامى همراه با ایمان راسخ سردار سلیمانى، او را به بزرگ‌ترین استراتژیست نظامى جهان معاصر تبدیل کرده است. این سردار بزرگ با ابتكارات، خلاقیت‏ها و شجاعت و شهامت، مسیر جنگ علیه داعش را چنان تغییر داد تا امروز دنیا بتواند شاهد پیروزى‏هاى بزرگ ارتش عراق و سوریه در جنگ با داعش باشد.

 

خطیب نمازجمعه قیدار در ادامه از 26 تیرماه به‌عنوان روز تشکیل شورای نگهبان قانون اساسی یاد کرد و گفت: شورای نگهبان به دلیل جایگاه رفیع و نقش اساسی که در حفظ و صیانت از نظام دارد و مانع از نفوذ دشمن است همیشه مورد هجمه شدید دشمنان داخلی و خارجی بوده است و در خیلی از زمان‏ها مظلوم واقع شده است. بیشترین ظلم‌ها و هجمه‌ها و نهایت بی‌انصافی در فتنه 88 به این شورا شد و تهمت تقلب بزرگ در انتخابات زده شد. این در حالی بود که تمام دولت‌ها و نمایندگان دوره‌های مختلف مجلس با همین نظام انتخاباتی بر سر کار آمده بودند.

 

موسوی همچنین از روز 25 تیرماه به‌عنوان روز بهزیستى و تأمین‌اجتماعى یاد کرد و ادامه داد: یکی از عمده‌ترین نهادهای دولتی در جهت سامان‌دهی طیف آسیب‌پذیر جامعه، سازمان بهزیستی است که از چند جهت وظایف و مسئولیت‌های سنگینی را بر عهد دارد، مسئولیت تامین رفاه خیل عظیمی از معلولان جامعه، سر و سامان دادن به وضعیت بسیاری از زنان و کودکان محروم، نگه‌داری از سالمندان نیازمند حمایت، ارائه خدمات مشاوره و مددکاری اجتماعی به سالمندان و...

 

وی در ادامه با بیان اینکه امر به معروف و نهى از منكر از دستورات بسیار مهم و موکد دینى ما است و انقلاب اسلامى ایران بر اساس احیای این دستور الهی با تأسى به قیام اباعبدالله الحسین (ع) که منشور قیامش عمل به امر به معروف و نهی از منکر بود، شکل گرفت و یکی از اصول مهم قانون اساسی که اصل هشتم باشد در خصوص امر به معروف و نهى از منكر است، خاطرنشان کرد: اما متاسفانه سفارشات اکید دینى و تاکیدات و سفارشات و دستورات بنیان‌گذار نظام جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب در این‏باره چنان ‏كه باید مورد توجه قرار نگرفته است و هنوز به‏خوبى به اجرا گذاشته نشده و همچنان جزو اصول عمل‏نشده‏ قانون اساسی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: