• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-8491-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

«سردار اسدی» بر مسند دادستانی خرم‌دره تکیه زد


«سردار اسدی» به عنوان دادستان جدید شهرستان خرم‌دره معرفی شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، رئیس‌کل دادگستری استان زنجان در مراسم معارفه دادستان جدید شهرستان خرم‌دره، تصریح کرد: اگر توجه جدی به این حوزه وجود نداشته باشد عواقب سویی برای جامعه در پی خواهد داشت.

 

جعفر گل‌محمدی با تاکید بر اینکه دادگستری آینه جامعه است، بیان کرد: نگاه به آمار و عملکرد دادگستری مبین وضعیت جامعه در عرصه های مختلف است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه آمار پرونده‌های کیفری و حقوقی که به دادگستری وارد می‌شود بالا است، اظهار کرد: برای مقابله با این امر پیشگیری از وقوع ناهنجاری‌های اجتماعی و جرم باید در دستور گار قرار گیرد تا پای اختلافات و پرونده‌ها اصلا به دادگستری نرسد.

 

گل‌محمدی یاد‌آور شد: علاوه بر تحمیل هزینه‌های مادی که از تشکیل پرونده در دادگستری به افراد تحمیل می‌‌شود روح و روان انسان نیز تحت تاثیر این موضوع قرار می‌گیرد و فرد همواره اضطراب ناشی از پرونده را تا نهایی شدن یدک خواهد کشید.

 

این مقام قضایی با اشاره به اینکه برای جلوگیری از روند ورود پرونده‌ها به دادگستری باید افراد در انجام هر کاری تمام جوانب حقوقی را در نظر بگیرند، تصریح کرد: این امر به ویژه در امضای قراردادها باید مورد توجه جدی قرار گیرد زیرا هر نوشته‌ای که امضا می‌شود برای فرد مسئولیت به دنبال دارد.

 

وی یادآور شد: در امضای سند و قرارداد حتما باید از مفاد آن اطلاع کامل داشت و نخوانده آن را امضا نکرد حتی اگر طرف مقابل فردی قابل اعتماد باشد.

 

وی با تاکید بر اینکه استان زنجان از مردم خوبی برخوردار است، خاطر نشان کرد: به واسطه برخورداری استان زنجان از مردم خوب و نجیب، در سال ۹۵ استان مقام اول را در ایجاد صلح و سازش در کل کشور به خود اختصاص دادند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: