• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-22214-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بهزیستی استان زنجان:

بیش از 20 هزار معلول تحت پوشش بهزیستی هستند


مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: در حال حاضر 20 هزار و 129 معلول (2 درصد از جمعیت استان) تحت پوشش بهزیستی هستند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمد محمدی‌قیداری صبح امروز در نشست خبری به مناسبت هفته بهزیستی با تاکید بر اینکه سازمان بهزیستی متولی سلامت اجتماعی است و کارکنان بهزیستی باید به روز باشند، اظهار کرد: سازمان با دو رویکرد عام و خاص به آحاد جامعه خدمت‌رسانی می‌کند و در حال حاضر 130 هزار نفر از جمعیت استان (23 هزار خانوار) از خدمات سازمان بهزیستی بهره‌مند بوده و از این تعداد 7000 نفر مستمری ماهانه دریافت می‌کنند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه پارسال 38 میلیارد تومان در بخش‌های مختلف سازمان هزینه شده است، ادامه داد: خوشبختانه پارسال 42 هزار و 479 کودک و 6962 کودک به ترتیب تحت پوشش معاینات تنبلی چشم و غربالگری شنوایی قرار گرفتند. این در حالی است که در طول سال 10 پایگاه دائمی در راستای اجرای طرح غربالگری تنبلی چشم و 8 پایگاه نیز در حوزه غربالگری شنوایی فعالیت می‌کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر طرح غربالگری ژنتیک در دبیرستان‌ها و دانشگا‌ه‌ها اجرا می‌شود، افزود: تا‌کنون 23 هزار و 500 نفر در این زمینه غربال شده‌اند. در خصوص پیشگیری از شیوع اعتیاد نیز تیم‌هایی در محلات شهری و روستایی، محیط‌های کاری و محیط‌های آموزشی در راستای آگاه‌سازی آحاد مردم فعالیت می‌کنند.

 

محمدی‌قیداری تصریح کرد: پارسال 3506 نفر در مراکز اقامتی میان مدت و 4181 نفر در مراکز درمان و بازتوانی پذیرش شدند. این در حالی است که 257 محله در سطح استان تحت پوشش آموزش‌های اجتماع محور قرار دارد و پارسال 450 میلیون تومان در این بخش هزینه شده است.

 

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اشتغال‌زایی برای 100 نفر از معتادان بهبود یافته طی سال گذشته، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 6988 زن تحت پوشش بهزیستی هستند، 2397 نفر از آن‌ها سرپرست خانوار بوده و 2522 نفر مستمری دریافت می‌کنند. علاوه بر این 1171 دانش‌آموز و 165 دانشجو کمک هزینه تحصیلی دریافت می‌کنند و 1099 زن سرپرست خانوار نیز تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه 550 مرکز، نهاد و موسسه با اداره‌کل بهزیستی همکاری می‌کنند، یادآور شد: خوشبختانه 1463 نفر از معلولان خدمات ویزیت در منزل دریافت می‌کنند. همچنین مقرر است که امسال دو مرکز فرزانگان برای رسیدگی به امور نیازمندان افتتاح شود.

 

محمدی‌قیداری خاطرنشان کرد: پارسال 415 مسکن به مددجویان تحویل داده شد و 446 نفر صاحب شغل شدند. البته برش استانی برای اشتغالزایی طی امسال 462 نفر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: