• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-7184-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

کاهش 40 درصدی برداشت گندم از اراضی ماه‌نشان


کارشناس زراعت جهادکشاورزی ماه‌نشان گفت: به دلیل کاهش بارندگی پیش‌بینى می‌شود که امسال حدود ٢٣ هزار تن گندم از اراضى ماه‌نشان برداشت شود که نسبت به سال گذشته 40 درصد کاهش دارد.

 

سعید نظامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه برداشت محصول گندم این شهرستان از هفته اول تیرماه آغاز و تا پایان مردادماه ادامه دارد، اظهار کرد: سطح اراضی قابل برداشت ماه‌نشان ۳۳ هزار و ۱۹۰ هکتار گندم و پنج‌هزار و ۹۰ هکتار جو را شامل می‌شود.

 

وی ادامه داد: از ۳۳ هزار و ۱۹۰ هکتارگندم 3350 هکتار دیم و مابقی نیز آبی کشت شده است. همچنین سه مرکز خرید در شهرستان آماده تحویل گندم است که مراکز خرید ماه‌نشان، دندی و قواق را شامل است.

 

نظامی با بیان اینکه با فروش گندم امسال بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال عاید گندم کاران ماه‌نشانی شود، افزود: سردارى و آذر ارقام مورد کشت براى گندم دیم و پیشگام نیز رقم مورد کشت براى گندم آبى در ماه‌نشان است.

 

به گزارش ایسنا، برای برداشت محصول گندم ۶۰ دستگاه کمباین در شهرستان فعالیت می‌کنند که از این تعداد ۳۰ دستگاه مهاجر بوده و از استان های هم‌جوار تامین می‌شود. همچنین مسئولان ماه‌نشان معتقدند که پروژه احداث سیلو با ظرفیت ذخیره‌سازی 40 و 10 هزار تن گندم چشم‌گیر است و در صورت همکاری نهادهای مربوطه می‌توان درصدی از محصول برداشت شده را داخل شهرستان ذخیره کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: