• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-2486-5
  • خبرنگار : 28010
  • منبع خبر : ----

اجرای طرح کارورزی، گامی برای کاریابی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی


مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان گفت: با اجرای طرح کارورزی تا حد زیادی نقیصه عدم ارتباط فارغ‌التحصیلان با محیط کار برطرف خواهد شد.

 

محمدرضا یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: با توجه به اینکه در سنوات گذشته ارتباط فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با محیط کار، بسیار کم بود و دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی برای کاریابی با مشکل مواجه بودند، طرح کارورزی در دستور کار قرار گرفت.

 

وی با اشاره به اینکه طرح کارورزی تا حد زیادی نقیصه عدم ارتباط فارغ‌التحصیلان با محیط کار را برطرف خواهد کرد، به نحوه اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: این طرح در دوره‌های 4 تا 9 ماهه برای متقاضیان برگزار می‌شود که با معرفی به مراکز مورد نظر انجام می‌شود و در طول مدت کارورزی نیز یک‌سوم دستمزد به عنوان کمک‌هزینه آموزشی پرداخت خواهد شد و علاوه بر آن نیز از بیمه مسئولیت و حوادث برخوردار می‌شوند.

 

این مسئول افزود: بعد از اتمام دوره کارورزی چنانچه فارغ‌التحصیل و واحد پذیرنده هر دو مایل به ادامه فعالیت باشند و قرارداد کاری منعقد شود، به مدت دو سال کارفرما از صد درصد هزینه بیمه خود معاف خواهد شد و کل میزان حق بیمه در وجه سازمان تامین‌اجتماعی پرداخت می‌شود.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان خاطرنشان کرد: یکی از وجوه تمایز اشتغال فراگیر، حفظ و صیانت از نیروی کار است و این طرح به نوعی هدف‌گذاری شده تا در کنار ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، اشتغال به وجود آمده را حفظ کند که در مسیر اجرای طرح کارورزی ایجاد 970 هزار فرصت شغلی در کشور هدف‌گذاری شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: