• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-23014-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان:

حادثه پارس‌آباد، نهیبی برای همه دستگاه‌های فرهنگی است


معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان گفت: وقوع اتفاقاتی مثل حادثه قتل دختر 7 ساله در پارس‌آباد، نهیبی برای همه دستگاه‌های فرهنگی کشور است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سیدبیوک موسوی شامگاه امروز در دیدار با کارکنان بهزیستی استان زنجان به مناسبت هفته بهزیستی، با تاکید بر اینکه خدماتی که نهادهای حمایتی از جمله بهزیستی ارائه می‌دهد باید مورد تقدیر و ستایش قرار گیرد، اظهار کرد: بهزیستی هویت جامعه کم‌برخوردار را به آن‌ها باز می‌گرداند و گویی این افراد را دوباره زنده می‌کند. چنین اقداماتی پاداش اخروی خیلی بالایی دارد و اگر جامعه چنین خدماتی را مدنظر قرار دهد، بسیاری از معضلات به خودی خود حل و فصل می‌شود.

 

این مسئول با بیان اینکه ماموریت‌های بهزیستی در سطح جامعه بسیار وسیع است، ادامه داد: شکل‌گیری آسیب‌های اجتماعی دلایل بسیار متعددی دارد و خیلی سخت است که یک مجموعه بتواند همه موارد را پوشش دهد. مثلا اتفاقاتی از جمله قتلی که در منطقه پارس‌آباد رخ داد برای همه مردم دلخراش است و به جد به موشکافی و علت‌یابی نیاز دارد؛ در واقع باید بدانیم که بی‌توجهی به کدام معضل‌ها به بحران‌های شدید ختم می‌شود.

 

وی افزود: برای کشوری که حکومتی شیعی و علوی دارد، مردمش حداقل سه ماه از سال (محرم، صفر، رمضان) رنگ و بویی خدایی می‌گیرند و تریبون‌های مذهبی فعالی دارد، وقوع اتفاقاتی مثل فاجعه پارس‌آباد حتما باید از جانب پژوهشگران اجتماعی بررسی و علت‌یابی شود. باید همه سازمان‌های دخیل وارد میدان شوند و مسئله را موشکافی کنند.

 

موسوی با تاکید بر اینکه متاسفانه برخی دستگاه‌ها دچار خودسانسوری می‌شوند و اتفاقات ناگوار اجتماعی را پنهان می‌کنند، تصریح کرد: دانشگاهیان و علمای علوم انسانی باید دست به دست هم دهند و در پی رفع معضلات اجتماعی گام بردارند و دولت فعلی نیز به صراحت ارقام و اعداد مربوط به آسیب‌های اجتماعی را بیان کرده است. البته هر استان نسخه فرهنگی و آداب و رسوم مختص به خود را دارد و نمی‌توان برای همه استان‌ها یک نسخه واحد پیچید.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان در ادامه، یکی از سخت‌ترین اقدامات بهزیستی را نگه‌داری از معلولان عنوان کرد و افزود: سازمان بهزیستی با سختی و مشقت و دلسوزی معلولان را به سرانجام می‌رساند و این جای تقدیر دارد. در خصوص آموزش مهارت‌های زندگی نیز بهزیستی نقش به‌سزایی ایفا می‌کند و چه بسا علت بسیاری از نابسامانی‌های اجتماعی مثل تخریب روابط زناشویی، طلاق، تنبلی و رخوت، بیکاری و سستی ریشه در فقدان مهارت‌های زندگی دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: بهزیستی می‌تواند برای کیفیت‌بخشی به خدمات خود از پتانسیل عظیم مردمی که به نوع دوستی و مدارا و مروت شهره هستند، بهره بگیرد. البته موسسات خیریه در هر برهه از زمان نیاز به پالایش دارند و باید تحت نظارت اداره‌کل و در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی فعالیت کنند.

 

موسوی با بیان اینکه همه دستگاه‌های مسئول باید برای رفع آسیب‌های اجتماعی همت داشته و با یکدیگر همکاری کنند، یادآور شد: نباید نقش برخی موسسات خیریه را که بازوی توانمند بهزیستی هستند و برای بهبود کیفیت زندگی افراد کم برخوردار تلاش می‌کنند نادیده گرفت؛ چرا که متاسفانه آسیب‌های اجتماعی در صورت بی‌توجهی می‌تواند پاشنه آشیل بسیاری از مسائل روحی و روانی جامعه باشد.

 

مدیر دفتر امور اجتماعی استانداری زنجان نیز در ادامه با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به ظایف سازمان بهزیستی دارد، گفت: خوشبختانه همه کارکنان بهزیستی استان از فعال‌ترین کارمندان استان هستند.

 

مسیح‌الله سلطانی افزود: بهزیستی منابع مالی محدودی دارد و دست مدیران تا حد زیادی بسته است. با این حال تا به امروز اقدامات چشم‌گیری در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام داده است و جزو 18 دستگاهی محسوب می‌شود که در حوزه طلاق وظایفی برای‌شان تعریف شده است.

 

این مسئول تصریح کرد: توجه به درد دردمندان فقط با رفع نیازهای مالی آن‌ها صورت نمی‌گیرد و گاهی حتی یک لبخند می‌تواند تا حدی از تالم این قشر بکاهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: