• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-23314-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی ماه‌نشان:

۴۰ کیلومتر از شبکه توزیع آب روستایی ماه‌نشان فرسوده است


مدیر امور آب و فاضلاب روستایی ماه‌نشان گفت: ۴۰ کیلومتر از شبکه توزیع آب و خط انتقال روستاهای ماه‌نشان فرسوده است.

 

محمدرضا لطفی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه این میزان فرسودگی ۳۶ روستا را شامل می‌شود و نیاز به اصلاح و بازسازی دارد، اظهار کرد: با اصلاح و بازسازی تاسیسات آبرسانی میزان هدررفت آب به‌طور قابل توجهی کاهش می‌یابد؛ در واقع فرسودگی و قدمت بالای برخی از تاسیسات و شکستگی‌های مکرر لوله‌های آب‌رسانی، منجر به هدررفت آب و کمبود آب‌شرب در سطح روستاها می‌شود.

 

این مسئول ادامه داد: اصلاح و تعویض شبکه توزیع و خط انتقال آب به روستاهای این شهرستان نیاز به رقمی بالغ بر ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال دارد. البته یک کیلومتر از شبکه توزیع روستای ایلی‌بلاغ بازسازی شده است و اصلاح شبکه توزیع در بخش‌های توسعه‌یافته و بافت قدیمی روستا تا حد زیادی منجر به حل مشکل کم‌آبی شد.

 

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی ماه‌نشان افزود: برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه مدیریت مصرف آب شرب، مصرف بهینه، اخطار به مشترکان پرمصرف، شناسایی و جمع‌آوری انشعابات غیرمجاز در روستای ایلی‌بلاغ از راهکارهای حل بحران کم‌آبی این روستا بود.

 

لطفی خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه‌های اجرا شده و همکاری اهالی، در حال حاضر در این روستا مشکل کمبود آب وجود ندارد. متاسفانه سایر روستاهای شهرستان ماه‌نشان با کمبود جدی آب شرب مواجه هستند و برای مدیریت این موضوع اقدام به جیره‌بندی آب می‌کنند.

 

به گزارش ایسنا، شهرستان ماه‌نشان در شمال‌غرب استان زنجان به سمت آذربایجان غربی واقع شده است و ۱۳۳ روستا در دو بخش مرکزی و انگوران دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: