• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-23414-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان:

حوزه فناوری اطلاعات استان نیازمند سرمایه‌گذار است


مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان اظهار کرد: لزوم سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری اطلاعات در استان مشاهده می‌شود.

 

وحید فرخی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه با توجه به مشکلاتی که در مناطقی از استان‌ها در شبکه تلفن ثابت وجود داشت، اظهار کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با ایجاد یک فضای رقابتی توانست فضایی را ایجاد کند که شانزده FCP بتوانند در این زمینه به رقابت بپردازند.

 

وی ادامه داد: همچنین با توجه به وجود خلاء تلفن ثابت در منطقه پونک زنجان ارائه خدمات تلفن به یکی از شرکت‌ها واگذار شد.

 

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان با اشاره به سرمایه‌گذاری مبلغی بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان در شرکت فوق با مرکزیت تهران، خاطرنشان کرد: سهم استان زنجان از این سرمایه‌گذاری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان است که با همکاری این شرکت در حدود ۸۰۰ واحد می‌توانند از خدمات تلفن بهره‌مند شوند.

 

فرخی در زمینه نحوه برخورداری از این خدمات، گفت: متقاضیان برای بهره‌مندی از این خدمات با تکمیل فرم‌های مربوطه می‌توانند از خدمات تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت بهره‌مند شوند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه روز گذشته، منطقه پونک زنجان نیز هم زمان با دو منطقه دیگر در شهر تهران و بوشهر طی مراسمی توسط وزیر ارتباطات از طریق ویدئوکنفرانس توانستند از خدمات تلفن بهره‌مند شود، گفت: شرکت فوق بر اساس تکنولوژی‌های جدید امکانات خوبی رابه متقاضیان ارائه می‌کند.

 

فرخی افزود: لزوم حضور سرمایه‌گذاران در عرصه فناوری اطلاعات استان حس می‌شود و در این زمینه در استان خلا داریم؛ چرا که همواره سرمایه‌گذاران به سمت سرمایه‌گذاری در عرصه صنایع معدنی راغب‌تر هستند و این خود به نوعی باعث مشکلاتی می‌شود چرا که ICT یک حوزه پیشرو در دنیا است و معمولا میزان سود‌آوری و ارزش‌افزوده بالایی دارد.

 

وی با اشاره به اینکه استان زنجان به عنوان قطب برق الکترونیک و فناوری اطلاعات شناخته می‌شود و متولی بخش برق و الکترونیک آن سازمان صنعت، معدن و تجارت است و تنها بخش فناوری اطلاعات آن بر عهده اداره‌کل ارتباطات و فناوری استان است، خاطرنشان کرد: بخشی از پروژه‌هایی که متولی آن، اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات است در قالب تفاهم‌نامه‌ای که انجام شده است اکثریت پروژه‌ها تحقق یافته است و برخی در شرف انجام هستند. همچنین قسمت عمده مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد عدم ورود بخش خصوصی به این حوزه است؛ چرا که بخش‌های خصوصی از ظرفیت‌های قانونی بیشتری برای توسعه این حوزه برخوردارند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه اگر بخش خصوصی تجاری‌سازی شود، ایجاد ثروت می‌کند، اظهار کرد: در حوزه ICT بالغ بر 90 هزار فرصت شغلی است که ضوابط اجرایی آن در بودجه 96 لحاظ شده است.

 

وی با اشاره به اینکه استان زنجان بالغ بر هشت‌هزار فارغ‌التحصیل فناوری اطلاعات دارد، گفت: استان ظرفیت و توان این را دارد که نیروی متخصص تربیت شده را در جای خود به کار بگیرد و از همین جهت است که نیاز به حضور بخش خصوصی قوی در استان مشاهده می‌شود؛ چرا که استان امکانات بالقوه خود را دارد، منتهی استفاده درست از این نیروی انسانی و بستر مناسب نمی‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: