• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-5087-5
  • خبرنگار : 28010
  • منبع خبر : ----

یک کارگردان تئاتر:

هنرمندان جوان هم خود را ملزم به رعایت ایده‌آل‌ها بدانند


یک کارگردان تئاتر گفت: هنرمندان جوان خود را ملزم به رعایت ایده‌آل‌ها بدانند و همه چیز را به پای کم‌تجربگی نگذارند، زیرا ممکن است شانس دیده شدن در عرصه هنر و اقبال مخاطبان را از دست بدهند.

 

عارف طارمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: یک کارگردان تئاتر علاوه بر توانایی بر اداره کار گروهی، باید بتواند شخصیت عوامل تئاتر خود را به خوبی شناخته و با آن‌ها ارتباط برقرار کند، زیرا در این صورت می‌تواند گروه را به خوبی اداره کند و کارها در حد انتظار پیش برود.

 

وی با اشاره به اینکه اعتماد به هنرمندان جوان می‌تواند زمینه شکوفایی استعدادهای آن‌ها را به خوبی فراهم کند، تصریح کرد: هر چند باید توجه داشت همه اشتباهات و کم‌کاری‌ها در حوزه هنر به‌ویژه تئاتر را به پای جوانی و تازه‌کار بودن هنرمند نگذاریم و تازه‌کارهای این عرصه هم سعی کنند حتی برای حضور و تجربه اول نیز تمام سعی خود را برای ارائه کار خوب داشته باشند.

 

این هنرمند جوان ابهری خاطرنشان کرد: ممکن است مخاطبان با دیدن کار ضعیف دیگر میل خود را برای دیدن سایر کارهای هنرمند جوان از دست بدهند، بر همین اساس هنرمندان تازه‌کار نباید شانس حضور موفق خود را با بهانه اینکه این اولین کار است و ایرادی ندارد ضعیف باشد، از دست بدهند و تا حد امکان خود را ملزم به رعایت ایده‌آل‌های تئاتر بدانند.

 

طارمی به جایگاه مهم مطالعه در زمینه ارائه کار خوب اشاره کرد و گفت: اگر یک کارگردان تئاتر در یک زمینه به‌خصوص اعم از شاد، درام یا سورئال فعالیت دارد، دلیل نمی‌شود که منابع مربوط به حوزه‌های دیگر این هنر را مطالعه نکند، اتفاقا باید دامنه مطالعه خود را گسترش دهد تا اشتباهی وارد حوزه‌ها و سبک‌های دیگر نشود.

 

این کارگردان جوان با بیان اینکه دسترسی به منابع خوب در سطح شهرهای کوچک تا حدی با مشکل مواجه است، خاطرنشان کرد: معمولا با حضور جدی انجمن‌های تئاتر در تهیه منابع معتبر و در اختیار قرار دادن آن برای هنرمندان تا حد قابل توجهی می‌توان این مشکل را برطرف کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: