• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-23914-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان:

فرهنگ غنی ایثار و شهادت آلوده به سیاست‌بازی نشود


معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان گفت: فرهنگ ایثار و شهادت یک سرمایه پایان‌ناپذیر و غنی برای ملت ایران است که نباید معنویت و قداست‌اش به جناح‌بندی سیاسی و سیاست‌بازی آلوده شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سیدبیوک موسوی شامگاه امروز در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس اظهار کرد: امروز کشورمان اگر عزت و آبرویی دارد همگی از شهدا است که جان‌شان را برای حفاظت و حراست از اسلام و انقلاب فدا کردند و ما باید همواره در تاسی از خط شهدا گام برداریم.

 

وی افزود: در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت دستگاه‌هایی از جمله بنیاد شهید و امور ایثارگران و حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس متولیان این فرهنگ در جامعه هستند که دارای وظایف مشخص و متفاوت از یکدیگر دارند اما گاها در انجام امور شاهد موازی‌کاری هستیم که این اقدام موجب هدررفت زمان و هزینه می‌شود که لازم است مورد بررسی قرار گرفته و اصلاح شود تا جلسات خروجی ویژه‌ای داشته باشد.

 

موسوی تصریح کرد: باید به موضوع فرهنگ ایثار و شهادت با نگاه ملی و فراملی نگریسته شود و نباید اجازه داد تا این موضوع به سیاست و جناح‌بازی آلوده شود.

 

وی یادآور شد: ساخت المان برای شهدای غواص در استان یک اقدام مهم در راستای معرفی فرهنگ ایثار و شهادت است که باید اعتبار ساخت و محل پرداخت این المان مورد بررسی قرار گیرد تا شاهد ساخت نمادی از شهدای غواص در استان باشیم.

 

موسوی افزود: در امر عملکرد محتوایی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید پژوهشی صورت گیرد که تا چه میزان در این عرصه موفق بوده‌ایم،‌ باید میزان اثرگذاری این فرهنگ در زندگی، امور فردی و احتماعی مورد بررسی قرار گیرد؛ چراکه ما نیازمند رفتارشناسی در حوزه محتوایی این فرهنگ هستیم تا با این نگاه در برگزاری برنامه‌های مختلف با نگاه فراملی حرکت کنیم.

 

وی در ادامه تصریح کرد: شرایط در حوزه تخصیص اعتبارات به استانداری با سنوات گذشته متفاوت شده است به طوری که میزان اعتبارات به حداقل رسیده و این ناشی از میزان درآمد کشور است، تخصیص 25 درصد اعتبار از محل استانداری برای کمک در ساخت یادمان‌های شهدا موضوعی است که باید پیگیری شود.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: در حوزه آموزش به خصوص ارائه درس دفاع‌مقدس در دانشگاه‌ها، لازم است از افراد متخصص و مجرب در این حوزه استفاده شود مخصوصا از نیروهای ارتشی که نقش فعالی در دوران دفاع‌مقدس داشتند، بهره کامل از این نیرو در ارائه درس دفاع‌مقدس ببریم.

 

موسوی افزود: شهدا مربوط به کل کشورمان هستند که لازم است با بهره‌گیری از این نوع نگاه در برگزاری یادمان‌های شهدا مراقب باشیم تا قداست برنامه‌های شهدا آلوده به جناح‌بندی‌های سیاسی نشود؛ چراکه جای و مکان صحبت‌های خارج از برنامه ایثار و شهادت مشخص است و این برنامه باید تمام و کمال به شهدا اختصاص یابد.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان یادآورشد: فرهنگ ایثار و شهادت یک سرمایه پایان‌ناپذیر و غنی برای ملت ایران است که نباید به سیاست آلوده شود، ما نمی‌گوییم نقد سیاسی نکنید سخن ما این است که نباید این فرهنگ، محلی برای موضوعات سیاسی شود؛ نقد و انتقاد زمانی موجب کمال می‌شود که در جای و محل به خصوص خود صورت گیرد.

 

موسوی خاطرنشان کرد: کشور دارای گرفتاری و مشکلات زیادی است. باید هم‌افزایی، دوستی و مشارکت برای حل این مشکلات صورت گیرد تا شاهد رونق اقتصادی و حل مشکلات کشورمان باشیم که این امر مستلزم همیاری و مشارکت عموم دستگاه‌ها و همت همگانی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: