• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-5185-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان عنوان کرد:

بلاتکلیفی ساخت یادمان شهدا به دلیل نبود اعتبارات

 

مدیر‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان از بلاتکلیفی ساخت یادمان شهدا به دلیل نبود اعتبارات خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی مهدیخانی در جلسه شورای ترویج ایثار و شهادت استان زنجان اظهار کرد: شهدا در راستای حفظ نظام انقلاب اسلامی جان خود را نثار اسلام کرد‌ند؛ از این‌رو گرامیداشت یاد و خاطره آنان امری ضروری برای همگان است   .

وی افزود: یکی از موضوعات مهم که حفظ آثار در صدد پیگیری آن است، مربوط به بخش ثبت اسناد تاریخی رزمندگان استان در طول دوران هشت سال دفاع مقدس می‌شود که در صورت تکمیل و جمع‌آوری، این اسناد به موزه‌های استانی و کشوری منتقل خواهد شد   .

مهدیخانی تصریح کرد: گزارش‌هایی از سوی برخی از دستگاه‌های اداری استان در‌خصوص مستندات دفاع مقدس به اداره‌کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان ارائه شده و این در حالی‌است که اداره‌کل خواستار اسناد شفاهی و کتبی قابل استناد است .

وی یادآورشد: حضور روحانیون در دفاع مقدس و اسناد مربوط به آن یکی دیگر از موضوعات مورد پیگیری اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است که این اسناد برای ثبت در آینده از اهمیت و توجه بالایی برخوردار است   .

این مسئول به ضرورت تخصیص اعتبارات مورد نیاز برای انجام طرح‌های این اداره کل اشاره کرد و افزود: در سال‌های قبل اعتباری برای این کار ئر نظر گرفته شده بود که هنوز تخصیص نیافته که امیدواریم با همراهی مسئولان این مشکل هر چه سریعتر برطرف شود. .

مدیر‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس زنجان در ادامه به وضعیت ساخت المان و یادمان‌های شهدای گمنام در استان اشاره کرد و گفت: ایجاد  ۲۳   یادمان در استان برای شهدای گمنام در نظر گرفته شده است که  ۱۱   مورد تکمیل شده و  ۱۲   مورد به دلیل نبود اعتبار نیمه‌‌تمام مانده‌اند که متاسفانه از تعداد یادمان‌های نیمه‌تمام،  ۹   نقطه در وضعیت بحرانی قرار دارند   .

مهدیخانی یادآورشد: در پی انتشار تصاویری از وضعیت نامناسب المان شهید گمنام در شهرستان ماهنشان در فضای مجازی، این تصاویر مسئولان را بر آن داشت تا به تکالیف خود در این عرصه واقف شوند که در پی سفر استاندار قبلی به این شهرستان، اعتباری بالغ بر 100 میلیون تومان به ساخت یادمان شهدا در ماهنشان مصوب شده بود که متاسفانه به دلیل تغییر در مدیریت استان، این اعتبار بلاتکلیف ماند و تاکنون حدود 15 میلیون برای ساماندهی این یادمان اختصاص یافته است   .

این مسئول در ادامه گفت: تکمیل و ساخت المان شهدای گمنام شهرستان سلطانیه، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان وعده ساخت این یادمان را به حفظ آثار استان داده بود که متاسفانه تا به امروز محقق نشده و تنها در مرحله کف‌سازی باقی مانده است همچنین در چهار شهر شهرستان خدابنده که یک‌سال از تدفین شهدا در این شهرستان سپری نمی‌شود، هنوز یادمانی ساخته نشده و قبور شهدای گمنام در وضعیت نامناسبی قرار دارد   .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: