• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-8184-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

علیرضا علیزاده مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان شد


طی مراسمی علیرضا علیزاده به‌عنوان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان معرفی و عادل کاظمی مورد تجلیل و تکریم قرار گرفت .

 

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، محمود‌رضا حقی‌فام، معاون هماهنگی توزیع شركت توانیر، با اشاره به اینکه شرکت‌های توزیع نیروی برق ویترین صنعت برق است اظهارکرد:  یکی ازاقداماتی که طی سال‌های گذشته پیگیر اجرای آن بودیم افزایش مقاومت شبکه است چراکه در برخی موارد از جمله در ایام گرما و گرد و غبار مشکلاتی به‌وجود می‌آید که در این زمینه باید اقدامات لازم برای مقاوم کردن شبکه ضروری است.

 

وی افزود: در افزایش مقاومت‌پذیری شبکه برق در دو بخش انرژی توزیع نشده و دیگری انرژی تلف شده باید وارد عمل شد که در چرخه برق راندمان تلفات برق در کشور 11 درصد است و این در شرایطی است که  نرم جهانی صنعتی و غیر‌صنعتی آن 8 درصد است و قریب به 250 میلیارد تومان هزینه تلفات کشوری بدون احتساب هزینه سوخت است که اگر بتوانیم 3 درصد این میزان را کاهش دهیم عملکرد خوبی را پیشرو خواهیم داشت .

 

معاون هماهنگی توزیع شركت توانیر خاطرنشان کرد: در زمینه خاموشی‌ها در کشور نیز آمارها از سال 91 تا 95 نشان می‌دهد که عملکرد خوبی داشته‌ و حدود 30 درصد خاموشی‌ها کاهش یافته است و براساس آخرین آمارها 90 دقیقه خاموشی متوسط در سطح کشور است در حالی‌که در برخی از کشورهای پیشرفته این میزان به 21 دقیقه و در برخی مناطق نیز تا 7 دقیقه بوده است.

 

در ادامه این مراسم جواد رحمتی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان با اشاره به اینکه مجموعه برق کشور یکی از مجموعه‌های خوب اداری استان است، گفت: با توجه به اینکخه استان به‌عنوان قطب برق، الکترونیک و IT به‌شمار می‌آید، می‌توان از این ظرفیت برای توسعه صنعت برق بهره برد و اقدامات خوبی نیز در این راستا انجام گرفته است.

 

در ادامه مدیر عامل جدید شرکت برق استان زنجان با اشاره به اینکه ایران در خاورمیانه در حوزه اول برق قرار دارد، گفت: رتبه کشور در جهان در حوزه برق 14 است و این نشان از این دارد که به شاخص‌های جهانی نزدیک هستیم .

 

علیرضا علیزاده افزود: در عصر کنونی که آب و هوا با تغییرات زیادی رو به رو است به دنبال مقاوم‌سازی شبکه توزیع برق و هوشمند کردن آن هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: