• پنجشنبه ۲۹ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-5985-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان تاکید کرد:

ضرورت پژوهش در زمینه سنجش نیاز مخاطبان رسانه‌ها


معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان گفت: ضروری است پژوهش‌ها و تحقیقات وسیعی در زمینه سنجش نیازهای متعدد مخاطبان رسانه‌ها انجام پذیرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، سیدبیوک موسوی در دیدار اعضای هیئت موسس خانه روابط‌عمومی استان زنجان، اطلاع‌رسانی را حوزه‌ای بسیار گسترده و وسیع و فعالیت در این بخش را حجیم و دشوار توصیف کرد و گفت: انعکاس موضوعات مختلف و اطلاع‌رسانی مناسب، پایان‌پذیر نیست، بلکه فعالیتی مستمر و نیازمند هم‌افزایی و همدلی همه مجموعه‌های اداری در استان است.

 

وی با اشاره به شیوه‌ها و منابع متنوع اطلاع‌رسانی در دنیای امروز، اظهار کرد: اکنون هر اتفاقی در هر کجای زمین روی دهد، به سرعت و در کوتاه‌ترین لحظه، اطلاع‌رسانی می‌شود و اکنون مردم از منابع متنوعی فراتر از مجموعه صدا و سیما برای دریافت اخبار و اطلاعات مورد نیاز خود استفاده می‌کنند.

 

معاون استاندار زنجان با اشاره به وظایف خطیر مدیران روابط‌عمومی دستگاه‌های اجرایی در انعکاس دستاوردها و عملکرد دستگاه خود در سطح جامعه، خاطرنشان کرد: درستی اخبار منتشر شده و پرهیز از اغراق و بزرگ‌نمایی در بیان بی‌کم و کاست دستاوردها و عملکردهای هر دستگاه می‌تواند در جلب اعتماد عمومی مردم موثر باشد.

 

موسوی، ساده‌سازی اخبار و دستاوردها را دومین ویژگی مهمی برشمرد که باید مورد توجه مدیران روابط‌عمومی در انعکاس عملکردها قرار گیرد و یادآور شد: انتقال مهم‌ترین مطالب در قالب جملات کوتاه و گویا، اصل مهمی است که باید مورد توجه روابط‌عمومی‌ها و دستگاه‌ها قرار گیرد.

 

وی با اشاره به ضعف در اطلاع‌رسانی مناسب در دولت یازدهم، از عدم امکان انعکاس عملکردهای دولت در حوزه‌های مختلف انتقاد کرد و گفت: بسیاری از اقدامات شایسته انجام شده در زمان دولت یازدهم در حوزه‌های مختلف مغفول ماند و اطلاع‌رسانی مناسبی صورت نگرفت.

 

رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان، ابراز امیدواری کرد: با فعالیت خانه روابط‌عمومی استان، ضعف‌ها و نارسایی‌های حوزه اطلاع‌رسانی استان مورد بررسی قرار گیرد و با ایجاد ارتباط دوسویه با مخاطبان، نسبت به فعال‌سازی دستگاه‌های اجرایی و رفع ضعف‌های عملکردی استان اقدام موثری صورت پذیرد.

 

موسوی، ارتقای جنبه علمی و پژوهشی مجموعه روابط‌عمومی‌های استان را از دیگر کارکردهای خانه روابط‌عمومی‌های استان زنجان برشمرد و ادامه داد: خانه روابط‌عمومی می‌تواند در ایجاد هم‌افزایی مدیران، استفاده از تجربیات ارزشمند گذشته و افزایش توان علمی و پژوهشی حوزه روابط‌عمومی موثر باشد.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان در ادامه، مدیریت یک مجموعه را مسئولیت خطیری عنوان کرد که باید عالمانه بر عهده اشخاص شایسته گذاشته شود.

 

وی با بیان اینکه مدیریت برخی از دستگاه‌های اجرایی استان نیازمند تحرک و پویایی است، خاطرنشان کرد: انتخاب مدیران ناکارآمد، دولت را در مقابل چشمان مردم ناتوان نشان می‌دهد، لذا مدیران توانمند در دستگاه‌های اجرایی می‌توانند انتظارات مردم را پاسخ دهند و منشاء اثرات مفید و موثر در دستگاه‌های اجرایی باشند.

 

این مسئول با تاکید بر ضرورت تشویق مدیران پرتلاش، افزود: پس از توجه به میزان توانمندی مدیران دستگاه‌های اجرایی در زمان انتصاب، هم‌سویی آن‌ها با دولت و میزان مسئولیت‌پذیری آن افراد در قبال مردم نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

 

وی در پایان با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند عامل پویایی مدیران باشند، پیشنهاد کرد در اساسنامه تشکیل و فعالیت خانه روابط‌عمومی استان زنجان، راه‌اندازی و انتشار یک نشریه به منظور بررسی عملکرد دستگاه‌های اجرایی از دیدگاه روابط‌عمومی‌ها و انتقاد از کاستی‌ها و ضعف‌ها پیش‌بینی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: