• شنبه ۳۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-27514-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان:

یک دولت به تنهایی نمی‌تواند مشکلات اقتصادی مردم را برطرف کند


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان اظهار کرد: یک دولت و یک قوه به تنهایی نمی‌تواند مشکلات اقتصادی مردم را برطرف کند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فرامرز نیک‌سرشت پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان زنجان، با اشاره به اینکه به لحاظ اقتصادی در شرایط زمانی خوبی نیستیم، خاطرنشان کرد: امروز در کشور به ثبات امنیتی و سیاسی رسیده‌ایم و در زمینه مشکلات معیشتی مردم نیز باید حداکثر تلاش برای بهبود وضعیت صورت گیرد.

 

وی ادامه داد: همه مدیران دولتی وظایفی دارند که باید در بازه زمانی محدود به انجام برسانند؛ از همین منظر است که مدیران باید از فرصت محدود و گذرا نهایت استفاده را بکنند.

 

نیک‌سرشت گفت: در سطح ملی، کل حاکمیت و تمام قوا و نهادها باید به یک نگاه مشترک و عزم ملی برسند و وحدت و یکپارچگی را در برطرف کردن مشکل مردم به کار گیرند.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: یک دولت و یک قوه به تنهایی نمی‌تواند مشکلات اقتصادی مردم را برطرف کند؛ از اینرو امیدواریم که مدیران ما به یکپارچگی و یگانگی در امور کشور دست یابند.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان افزود: وجود سرمایه‌گذار خارجی، موضوعی است که باید به آن توجه داشت؛ چرا که بدون وجود سرمایه‌گذار در سطح ملی هیچ پیشرفت و توسعه‌ای رخ نخواهد داد.

 

این مسئول ادامه داد: بسترها برای سرمایه‌گذاری سرمایه‌داران خارجی باید فراهم شود و همه دست به دست هم بدهیم تا مشکلات در این زمینه برطرف شود.

 

نیک‌سرشت با اشاره به صنعت گردشگری کشور، تصریح کرد: ایران به لحاظ موقعیتی جزو 10 کشور اول در زمینه وجود بنا و اماکن گردشگری است ولی اراده ملی در جذب گردشگر وجود ندارد.

 

وی همچنین، ظرفیت سرمایه‌گذاری در بخش معدن استان را مهم برشمرد و گفت: در سطح استان ظرفیت سرمایه‌گذاری در زمینه معدن بسیار بالا بوده است، به‌طوری ‌که طی پارسال این ظرفیت به 46 درصد رسیده است.

 

در ادامه این جلسه، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: ما سرمایه‌های زیادی در کشور داریم که یکی از این سرمایه‌ها نیروی انسانی موجود در کشور است.

 

علی وقف‌چی با اشاره به اینکه یک شاخصه مهم برای مدیران ما ریسک‌پذیر بودن است و باید نیروی جوان در این موضوع به کار گرفته شود، ادامه داد: ما باید از نیروی کاری سالمند خود در زمینه مشاوره مدیران‌مان استفاده کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات ما در کشور عدم وجود آمار کاربردی است که باید به این امر توجه شود.

 

وقف‌چی خاطرنشان کرد: ما مشکلات عدیده‌ای در زمینه مدیریت آب داریم و باید در این زمینه نسبت به برطرف کردن مشکلات گام برداریم و از گلخانه‌ها در جهت کاهش بحران آب استفاده کنیم؛ چرا که در حدود یک صدم آب به کار گرفته شده در بخش کشاورزی به صورت آزاد را مصرف می‌کند و عملکرد بهتری دارد.

 

این مسئول اظهار کرد: بحث انتقال آب قزل‌اوزن به مزارع طارم باید منتفی شود؛ چرا که علاوه بر اینکه موجب شور شدن خاک مزارع خواهد شد، یک انرژی مضاعفی را در جهت انتقال آب را از دولت خواهد گرفت.

 

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: مسیر زنجان به ماسوله نیز باید مورد توجه قرار گیرد؛ چرا که این مسیر می‌تواند در بهبود وضعیت گردشگری نیز موثر باشد و یک فرصت استثنایی را برای استان فراهم کند.

 

در ادامه فرماندار شهرستان زنجان ابراز کرد: ما شاهد رشد 54 درصدی در اعتبارات استان هستیم ولی نباید به این موضوع بسنده کنیم و باید تمام تلاش خود را در به‌کارگیری اعتبارات کشوری به کار گیریم.

 

رسول بیات افزود: با همین بودجه ما توانستیم 272 پروژه را با وجود 100 میلیارد تومان اعتباری که داشتیم در 26 فصل توزیع کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه نسبت به ریال این پول باید احساس مسئولیت داشته باشیم، گفت: باید توجه داشته باشیم که این پول در جای خود و به نحو احسن مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

 

بیات خاطرنشان کرد: مسئله آب یک موضوع مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد و این مشکل به عنوان ابرمشکل در کشور مطرح بوده و از همین منظر است که 40 طرح در حوزه آب برای استان طراحی شده است ولی همواره در این زمینه مشکل وجود دارد و باید در این زمینه توجه داشت.

 

فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به اینکه سد مشمپا یکی از مهم‌ترین مسائل در زمینه برطرف کردن بحران آب است، اظهار کرد: اگر این سد در استان احداث نشود در آینده با مشکل کمبود آب مواجه خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: