• یکشنبه ۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 965-188-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان:

ورزش بهترین عنصر در کاهش آسیب‌های اجتماعی است


استاندار زنجان با اشاره به اینکه امروز بحث آسیب‌های اجتماعی یکی از دغدغه‌های جامعه است، از ورزش به‌عنوان بهترین عنصر در کاهش و جلوگیری از بروز این آسیب‌ها یاد کرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری در نخستین جلسه شورای عالی ورزش استان با بیان اینکه بی‌تردید یکی از برکات مهم توسعه ورزش در جامعه، کاهش آسیب‌های اجتماعی است که در نوع خود کار بسیار ارزشمندی است، افزود: ورزش با پر کردن اوقات خالی افراد که یکی از دلایل اصلی بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است، به این امر کمک شایانی می‌کند.

 

وی با تاکید بر اینکه ورزش یکی از عناصری است که به بهترین شکل قادر است وقت انسان را پر کند، ادامه داد: از این رو یکی از برنامه‌هایی که باید امروز بر روی آن تاکید شود، بحث همگانی کردن ورزش است که در این راستا باید از ظرفیت همه دستگاه‌های دولتی و نیز بخش خصوصی به بهترین شکل استفاده شده و ورزش را در بین آحاد جامعه نهادینه کنیم.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان در ادامه با یادآوری اینکه یکی از برکات مهم ورزش در عصر حاضر که بارها به عینه شاهد تحقق آن هستیم، بحث تقویت غرور ملی است، تصریح کرد: حضور ورزشکاران میهن اسلامی در آوردگاه‌های مهم جهانی و افتخاراتی که این مدال‌آوران به دست می‌آورند باعث برافراشته شدن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در اقصی‌نقاط جهان می‌شود که این خود زمینه‌ای برای تقویت غرور ملی است که خوشبختانه با ظرفیتی که امروز در ورزش کشور وجود دارد، بارها شاهد تحقق این موضوع بوده‌ایم.

 

درویش‌امیری همچنین با تاکید بر اینکه مهم‌ترین کاری که امروز باید در حوزه ورزش به سرانجام برسد، بحث همگانی کردن ورزش است، خاطرنشان کرد: برای پیشبرد اهداف در این زمینه باید کمیته‌های تخصصی شورای عالی ورزش استان راه‌اندازی و موضوعات این کمیته‌ها پیگیری شود.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان نیز در ادامه این جلسه با تاکید بر اینکه ورزش در عصر حاضر بدون حمایت‌های مالی تعریف شده نیست و نمی‌توان در این حوزه کاری از پیش برد، افزود: ورزش و اقتصاد در عصر حاضر ارتباط تنگاتنگی با هم دارند، از این رو اگر بخواهیم در ورزش به همان تاثیرگزاری این عرصه در جامعه که به دنبالش هستیم دست یابیم، باید حمایت‌های لازم از جانب دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی در این زمینه صورت گیرد.

 

سیدبیوک موسوی با اشاره به اینکه ما معتقدیم واحدهای فعال صنعتی و معدنی در استان باید سهم جوانان را در حوزه ورزش بپردازند، اظهار کرد: اینکه اصرار داریم جوانان باید در زمینه ورزش بیش از پیش ورود پیدا کنند به این خاطر است که اگر نسبت به سالم‌سازی عمومی به‌ویژه در بخش جوانان به واسطه پررنگ کردن ورزش در جامعه اقدام کنیم، ماحصل آن رشد و پویایی استعدادها، نشاط اجتماعی و ... خواهد بود.

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه همه مصوبات جلسه شورای عالی ورزش استان باید با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی به تصویب برسد، افزود: تشکیل شورای عالی ورزش استان، یکی از ضروریات اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان است؛ چرا که این شورا قرار است مرجعی برای تصمیم‌گیری و تعیین خط مشی ورزش استان باشد.

 

علی جوان از حضور مطلوب خیرین در حوزه ورزش قدردانی کرد و با بیان اینکه همین حضور باعث شده است تا شاهد احداث چهار سالن ورزشی در استان باشیم که یکی از این سالن‌ها امسال به بهره‌برداری خواهد رسید، ادامه داد: خوشبختانه زنجان از زیرساخت‌های خوب ورزشی برخوردار است و وجود همین زیرساخت‌ها باعث شده است تا از دیرباز تا به امروز شاهد برگزاری رویدادهای مهم ورزشی و اردوی تیم‌های ملی در استان باشیم.

 

وی همچنین از توسعه ورزش به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مسائل امروز برای ادامه زندگی یاد کرد و گفت: خوشبختانه ورزش در زنجان از اقبال خوبی برخوردار است که نمونه بارز آن استقبال مردم استان در برگزاری همایش‌های پیاده‌روی خانوادگی است که این خود باعث می‌شود تا مقوله همگانی کردن ورزش در استان را بیش از پیش جدی بگیریم و تحقق این مهم نیز در گروی همکاری همه دستگاه‌های دولتی و نیز بخش خصوصی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: