• سه شنبه ۳ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-784-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

ابلاغ بسته‌های پنج‌گانه اقتصاد مقاومتی به 25 دستگاه


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: بسته‌های پنج‌گانه اقتصاد مقاومتی به 25 دستگاه ابلاغ شده است.

 

شهرام طهماسبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به برنامه‌های امسال ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان، اظهار کرد: راهبری برنامه‌های اقتصاد مقاومتی کشور در استان در قالب بسته‌های پنج‌گانه رونق و اشتغال تولید که شامل بسته ارتقای توان تولید ملی، بسته تامین مالی و سرمایه‌گذاری، بسته جذب، توسعه و تعمیق تکنولوژی، بسته تجارت خارجی و بسته اشتغال و توانمندسازی نیروی کار در راستای اجرا کردن بسته اقتصاد مقاومتی است، در دستور کار قرار دارد.

 

این مسئول ادامه داد: بسته‌های فوق برش استانی دارد و برای 25 دستگاه اجرایی ابلاغ شده است. همچنین بسته‌های ابلاغی در راستای رویکردهای پنجگانه درون‌زایی، برون‌گرایی، دانش‌بنیانی، مردمی بودن و عدالت‌بنیانی اقتصاد مقاومتی تهیه و توسط استاد اقتصاد مقاومتی کشور ابلاغ شده است.

 

وی افزود: در استان زنجان علاوه ‌بر ماموریت‌های تعیین شده در بسته‌های پنج‌گانه برای دستگاه‌های اجرایی استان، پروژه‌های اولویت‌دار و خاص اقتصاد مقاومتی که زیربنایی تولید و اشتغال خواهند بود، از بین پروژه‌های مشمول بودجه استانی شناسایی و ابلاغ خواهند شد و اولویت استان، تکمیل طرح‌های اولویت‌دار است.

 

طهماسبی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای بهتر برش استانی بسته‌های پنج‌گانه مقاومتی در استان، 20 درصد از اعتبارات استانی و حداکثر 50 درصد از اعتبارات شاخص‌های توسعه اقتصادی در قالب کمک‌های فنی و اعتباری بخش خصوصی با محوریت افزایش تولید، اشتغال و تامین زیرساخت‌های تولید، اختصاص خواهد یافت.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با اشاره به ماده 27 قانون برنامه ششم توسعه و تبصره 18 قانون بودجه امسال، تصریح کرد: برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری مناسب برای ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و پایدار در منطقه و شناسایی استعدادها و قابلیت‌های مناطق آزاد از طریق حمایت‌های نهادی، اعتباری، آموزش و اجرایی انجام خواهد شد.

 

وی در رابطه با اقداماتی که برای اجرای قوانین ستاد اقتصاد مقاومتی انجام خواهد شد، یادآور شد: تدوین و ارایه اولویت سرمایه‌گذاری به تفکیک رشته فعالیت‌ها تا سطح شهرستان‌ها توسط دستگاه‌های اجرایی با همکاری بخش خصوصی و تعاونی‌ها با توجه به قابلیت‌های هر شهرستان، تسهیل‌گری و ظرفیت‌سازی نهادی در منلطق روستایی و گروه‌های هدف و احیا و توسعه کشاورزی در مناطق محروم، ایجاد رونق در بخش ساختمان و خدمات عمومی و ... از جمله اقداماتی است که برای اجرای قوانین ستاد اقتصاد مقاومتی، انجام خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: