• سه شنبه ۳ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-991-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

هفته ملی مهارت، بهترین زمان برای ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی


رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران سمیه خرم‌دره گفت: هفته ملی مهارت، بهترین زمان برای ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی و ارتقای منزلت و جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در جامعه است.

 

مینا عرب‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به فرا رسیدن هفته ملی مهارت، اظهار کرد: برنامه‌های مختلفی به مناسبت این هفته در شهرستان خرم‌دره برگزار خواهد شد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به بازدید همگانی از مراکز فنی‌ و حرفه‌ای، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای مهارت‌آموزان فنی ‌و حرفه‌ای و بازدید مسئولان از مرکز اشاره کرد.

 

وی با بیان اینکه مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران سمیه شهرستان خرم‌دره از سال ۷۳ فعالیت خود را شروع کرده است، اظهار کرد: در حال حاضر این مرکز در ۱۲ کارگاه مشغول ارائه خدمات به متقاضیان است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه امسال یک نفر از شهرستان خرم‌دره در مسابقات ملی مهارت در رشته قنادی حضور خواهد یافت، عنوان کرد: به دلیل داشتن شرط سنی، برخی از مهارت‌آموزان از حضور در این مسابقات محروم شده‌اند.

 

وی با اشاره به اینکه چند مرکز آموزشی خصوصی زیر نظر فنی و حرفه‌ای مشغول فعالیت هستند، اظهار کرد: این مراکز به عنوان مکمل مراکز فنی و حرفه‌ای هستند و مدارکی که از سوی این مراکز به افراد پس از پایان دوره اعطا می‌شود، هیچ تفاوتی با مدرک مرکز ندارد.

 

عرب‌خانی با تاکید بر اینکه ایجاد رشته‌های سبز در برنامه‌های جدید مرکز در اولویت خواهد بود، اظهار کرد: در برنامه‌های جدید مرکز سمیه با همکاری و همراهی صاحب‌نظران رشته‌های جدیدی راه‌اندازی خواهد شد که ضمن در برداشتن ویژگی‌های اشتغال‌زایی و کارآفرینی در امر سالم‌سازی محیط زیست و به حداقل رساندن آسیب‌ها بتوانند نقش سازنده خود را ایفا کنند.

 

وی با تاکید بر ضرورت گسترش رشته‌های فنی و حرفه‌ای، تصریح کرد: هماهنگی و انسجام بیشتر در زمینه ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در جامعه نیاز بازار کار به نیروی ماهر را تامین می‌کند و نقش مثبتی نیز در اشتغال‌زایی ایفا می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: