• سه شنبه ۳ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-487-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

رمان «مهمان می‌آید» رونمایی شد


روز گذشته کتاب رمان مهمان می‌آید نوشته بهنوش سقایی، نویسنده زنجانی در کتابخانه سید افضل موسوی با حضور لی‌لی فرهادی و جمعی از دوست‌داران ادب و هنر رونمایی شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، بهنوش سقایی در جلسه رونمایی کتاب مهمان می‌آید، اظهار کرد: این دومین کتابی است که از من به چاپ می‌رسد و سابق بر این کتابی با عنوان اتاق سابق من و ۱۵ داستان دیگر که مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه بود در سال ۹۳ به چاپ رسید.

 

وی ادامه داد: این کتاب نیز که سه سال بعد از کتاب سابقم به چاپ می‌رسد یک داستان بلند است که تم اجتماعی با جنبه‌های تربیتی و روان‌شناسی دارد.

 

سقایی با اشاره به اینکه ماجرای داستان رویارویی یک فرد با خود است، گفت: این کتاب ماجرای یک زن ۴۰ ساله است که در تولد ۴۰ سالگی‌اش بنا به مسائلی که برایش پیش می‌آید مجبور به پاسخ دادن به برخی از سئوالات زندگی‌اش می‌شود و طی این رویارویی خاطرات تمام ۴۰ ساله‌اش دوره می‌شود و در پایان به نتیجه می‌رسد که به سئوالاتی که باید جواب می‌داده است، به نحوی قبلاً جوابش را داشته است.

 

سقایی افزود: چندین سال قبل کتاب‌های داستان تیراژ بالاتری داشتند، به طوری که به سه‌هزار تیراژ می‌رسید اما اکنون ناشرها تعداد این تیراژ را پایین آورده‌اند و برخی نیز اذعان می‌دارند که بعد از فروش تعداد انگشت‌شماری که به چاپ می‌رسانند حاضر به چاپ کتاب در تیراژهای بالاتر هستند.

 

نویسنده کتاب اتاق سابق من و ۱۵ داستان دیگر با اشاره به اینکه باید در زمینه کتابخوانی فرهنگ‌سازی شود، گفت: پیش از این من گوشه و کنار چیزهایی می‌نوشتم اما بعد از مدتی تصمیم به چاپ آثارم گرفتم و دوست داشتم در شهری که زندگی می‌کنم به عنوان نویسنده شناخته شوم.

این کتاب توسط نشر اتاق آبی به چاپ رسیده است و طراحی جلد آن را لی‌لی فرهادی به عهده داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: