• چهارشنبه ۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-886-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

مراقب بطری‌های آب معدنی باشید


رئیس اداره نظارت بر غذا و داروی دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان اظهار کرد: مراقب بطری‌های آب معدنی باشید.

 

جلال حجازی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه آب‌های معدنی که در فروشگاه‌ها و مغازه‌ها به فروش می‌رسد، نباید زیر نور آفتاب قرار گیرد، گفت: در صورتی که این بطری‌ها در جلوی آفتاب قرار بگیرد احتمال دارد نور آفتاب باعث شود ترکیب شیمیایی بسته‌بندی محصول، با آب مخلوط شده و باعث تغییر رنگ و طعم آن ‌شود.

 

وی ادامه داد: این نوع آب، باید در محل و مکان مناسب و درجای خنک نگه‌داری شود تا کیفیتش در حد مطلوب باشد هر تغییری که در تولید آب‌های معدنی و آشامیدنی صورت می‌گیرد، طبق استانداردهای مربوطه است.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: مراقب بطری‌های آب معدنی که خریداری می‌کنید باشید و بدانید حتما در جای خنک نگه‌داری شده‌اند و مارک معتبر و آرم استاندارد داشته باشند.

 

حجازی در پاسخ به این سئوال که آیا بطری‌های بازیافتی را می‌توان در صنایع غذایی مورد استفاده قرار داد، گفت: سازمان غذا و دارو به طور جد اعلام کرده است که بطری‌های بازیافتی اجازه استفاده در صنایع غذایی را ندارند.

 

رئیس اداره نظارت بر غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار کرد: به هیچ عنوان نباید بطری‌های آب معدنی در جلوی آفتاب قرار بگیرند؛ چرا که باعث آزاد شدن پلیمرهای پلاستیکی بطری آب می‌شوند و این پلیمر خطرناک و سرطان‌زا خواهند بود.

 

وی افزود: این اتفاق برای شیرهای پاستوریزه نیز می‌افتد که فروشندگان بسته‌بندی‌های شیر پاستوریزه را در جلوی آفتاب قرار می‌دهند که‌ موجب می‌شود این محصولات از حالت استاندارد خود خارج شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: