• چهارشنبه ۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-2084-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی:

کفش هیدج باید صاحب برند شود


معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی گفت: کفش هیدج باید در سطح کشور صاحب یک برند شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سیدحمید کلانتری ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال استان زنجان که به میزبانی شهر هیدج برگزار شد، با تاکید بر ضرورت تغییر نگاه‌ها نسبت به حوزه تعاون، اظهار کرد: متاسفانه گاهی برداشت‌های ناقص نسبت به تعاونی‌ها در ‌کشور وجود دارد که این برداشت‌های ناقص باید با نگا‌ه‌های صحیح به این حوزه اصلاح شود.

 

وی با بیان اینکه امروز در ۱۱۱ گرایش شغلی تعاونی در کشور وجود دارد، اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۹۷ هزار تعاونی فعال در سطح کشور وجود دارد.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه تعاونی کفش هیدج یک الگوی خوب برای توسعه است، عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای یک تعاونی، بهره‌وری سرمایه است، زیرا وقتی سرمایه‌های خرد در کنار هم قرار گیرد هزینه‌های تولید کاهش یافته و قدرت رقابت‌پذیری و چانه‌زنی در بازار نیز افزایش می‌یابد و این عوامل سبب می‌شود کار به صورت تخصصی‌تر دنبال شود.

 

کلانتری با بیان این مطلب که کفش هیدج باید از یک برند برخوردار باشد، عنوان کرد: هیدج می‌تواند در تمام نقاط کشور شعبه فروش با برند مخصوص این شهر داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه در برنامه ششم پیش‌بینی شده است که سالانه طرح توسعه پنج‌هزار روستا کامل شود، عنوان کرد: از پنج‌هزار روستا، روستاهایی که دارای مزیت خاص در رشته‌های گوناگون هستند انتخاب می‌شوند تا تعاونی‌ها بر اساس مزیت‌ها در آن شکل گیرد.

 

وی با بیان اینکه از پنج‌هزار روستا در سال‌جاری برای دو هزار روستا طرح تعاون روستایی پیش‌بینی شده است، تاکید کرد: در فاز اول امسال در یک‌هزار روستا طرح تعاون روستایی اجرا می‌شود که امیدواریم طبق هدف‌گذاری تا پایان سال به دو هزار روستا برسد.

 

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی اظهار کرد: امروز یکی از مهم‌ترین مشکلات کشور و دغدغه‌های مقام معظم رهبری، بیکاری است، بنابراین نخستین موضوع اولویت‌دار بخش تعاون نیز حمایت از اشتغال و توسعه این بخش است.

 

کلانتری با اشاره به اینکه با اجرای طرح کارورزی در کشور، امکان جذب 300 هزار نفر در بازار کار وجود دارد، تصریح کرد: در این طرح علاوه بر آموزش‌های مهارتی که طی شش ماه عرضه می‌شود، کمک‌هزینه نیز به کارآموزان داده می‌شود که تعاونی‌های کفش هیدج ‌نیز باید از این موقعیت استفاده کنند.

 

این مسئول تصریح کرد: سالانه باید ۶۰۰ هزار شغل علاوه بر۴۰۰ هزار شغل متعارفی که اقتصاد به طور طبیعی ایجاد می‌کند با همکاری سایر بخش‌ها و کارگروه اشتغال ایجاد شود.

 

در ادامه این جلسه نیز استاندار زنجان با بیان اینکه در حال حاضر یکی از نیازمندی‌های کشور توسعه صنعت ریلی است، تصریح کرد: علی‌رغم سابقه طولانی راه‌آهن و صنعت ریلی در کشور، ایران از تکنولوژی روز دنیا در صنعت ریلی محروم است.

 

اسدالله درویش‌امیری با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به گسترش صنعت ریلی کشور دارد، عنوان کرد: در راستای توسعه این صنعت با حمایت‌های دولت تدبیر و امید، گرد و غبار تعطیلی از شرکت ایریکو ابهر که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های واگن‌سازی کشور است، زدوده شد.

 

وی با اشاره به اینکه برای رونق این واحد تولیدی قراردادهایی با مترو تهران، مشهد، اصفهان و شیراز منعقد شده است، اظهار کرد: برای توسعه فاز دوم شرکت نیز با حضور وزیر صنعت قراردادی سه جانبه با ارزش سه میلیارد دلار با یکی از شرکت‌های فرانسوی منعقد شد که امیدواریم این قرارداد عملیاتی شود.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان با تاکید بر ضرورت برخورداری کفش هیدج از برند، اظهار کرد: ۴۳ سال است که استارت صنعت کفش در هیدج زده شده است اما متاسفانه هنوز از برند مشخصی برخوردار نیست.

 

درویش‌امیری با اشاره به احداث سایت کارگاهی کفش در هیدج، گفت: استقرار نمایشگاه و فروشگاه در مجاورت واحدهای تولیدی کار پسندیده‌ای است که با اعمال سیاست‌های مناسب می‌توان دست واسطه‌گران را از این صنعت کوتاه کرد.

 

استاندار زنجان با اشاره به اینکه اکثر واحدهای تولیدی شهر هیدج با 50 درصد ظرفیت خود کار می‌کنند، اظهار کرد: با حمایت از تولیدکنندگان و رفع موانع پیش روی آنان می‌توان به افزایش تولیدات امیدوار بود.

 

وی با اشاره به اینکه در سرشماری سال ۹۵ به میزان 2.5 درصد جمعیت روستایی کشور کاهش یافته است، افزود: این امر یک معضل جدی است، زیرا به هر میزان از جمعیت روستاها کاسته شود به همان میزان به حاشیه‌نشینی افزوده می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: