• پنجشنبه ۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-2091-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

طی چند روز گذشته صورت گرفت؛

ویزیت رایگان مردم روستای تات‌قشلاق ماه‌نشان


رئیس جمعیت هلال‌احمر ماه‌نشان، از ویزیت رایگان مردم تات‌قشلاق در 85 کیلومتری این شهرستان طی چند روز گذشته خبر داد.

 

قدرت زلفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه چشم‌درد و دندان‌درد بین کودکان تات‌قشلاقی شایع است، اظهار کرد: طی چند روز گذشته کاروان سلامت هلال‌احمر ماه‌نشان ضمن توزیع بسته‌های غذایی و بهداشتی به مردم روستای تات‌قشلاق، خدمات درمانی و آموزشی همراه با ویزیت رایگان و دارو به مردم این منطقه ارائه داد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه کاروان سلامت جمعیت ماه‌نشان شامل پزشک، پیراپزشک، مربی و سایر داوطلبان می‌شود، ادامه داد: روستاهای مناطق دور به لحاظ بهداشت فردی و محیطی از مشکلات زیادی رنج می‌برند. به همین خاطر لازم است که در این زمینه‌ها آموزش‌های تخصصی و مورد نیاز ارائه شود.

 

وی افزود: متاسفانه قریب به اتفاق ساکنان روستاها از بیماری‌هایی که از طریق آلودگی‌های محیطی سرایت می‌کند، اطلاع ندارند. به همین خاطر باید آموزش‌هایی در همین راستا ارائه شود تا شاهد کاهش شیوع بیماری‌هایی از این دست باشیم. بیشتر مراجعه کنندگان برای ویزیت رایگان در این روستا از بین جمعیتی بودند که از پادرد و زانودرد (بزرگسالان)، همچنین چشم‌درد و دندان‌درد (کودکان) رنج می‌برند.

 

زلفی خاطرنشان کرد: پزشک بعد از طی مراحل معاینه، در صورت نیاز برخی بیماران را جهت آزمایش و پیگیری‌های تخصصصی‌تر به بیمارستان ارجاع می‌دهد.

 

به گزارش ایسنا، روستای تات‌قشلاق ۱۶۶ نفر جمعیت دارد و شغل اکثر مردم روستا دامداری (پرورش گوسفند و گاو) و کشاورزی و باغ‌داری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: