• پنجشنبه ۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-1487-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان:

مهرانه، نمونه بارز بخشش و کرامت انسانی است


نماینده عالی دولت در استان زنجان گفت: بی‌تردید، مهرانه، نمونه بارز بخشش و کرامت انسانی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری شامگاه امروز در مراسم اختتامیه همایش کرامت انسانی از منظر رضوی، اظهار کرد: استان زنجان پایتخت شور و شعور حسینی و سرزمین بخشش و کرامت انسانی است که نمود آن را می‌توان در انجمن خیریه مهرانه مشاهده کرد.

 

وی یادآور شد: خیرین در انجمن مهرانه کار بزرگی انجام داده‌اند که در دفتر این انجمن نام بیش از یکصد هزار خیر در مهرانه به ثبت رسیده است.

 

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: موضوع احسان، بخشش، وقف و اهدا و گذشت اموال در جامعه زنجان نهادینه شده است که این کار، جای تقدیر دارد.

 

در ادامه این همایش، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان نیز اظهار کرد: ائمه‌اطهار (ع) نور واحد و مشعل فروزانی از نور الهی هستند که در همین راستا خالق انسان و جهان پیروی از حقوق انسان را بالاترین شأن رسیدن به کرامت انسانی می‌داند که مناعت طبع از ارزش‌های وجود انسان بوده که نباید خدشه‌دار شود.

 

ناصر مقدم خاطرنشان کرد: یکی از ابعاد مهم زندگی امام رضا (ع) بعد اخلاقی و رفتاری ایشان است، به طوری که فضائل اخلاقی این امام همام به گونه‌ای بوده که دشمنان را نیز شیفته خود کرده بودند.

 

وی یادآور شد: جشنواره رضوی کار خود را در کشور از سال 1386 آغاز کرده که تاکنون نیز ادامه دارد که امسال شاهد ارسال بیش از 60 مقاله به دبیرخانه این جشنواره در زنجان بودیم که از ۱۰ مقاله برتر تجلیل به عمل خواهد آمد، لذا امیدواریم حضور پژوهشگران زمینه گسترش فعالیت‌های حول محور فرهنگ رضوی را فراهم کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: