• جمعه ۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-1587-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

فاصله‌گیری از فرهنگ رضوی نتیجه بروز بد‌اخلاقی‌ها در جامعه است


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نتیجه بروز بداخلاقی‌ها در جامعه را فاصله‌گیری از فرهنگ رضوی دانست و گفت: اگر امروز در جامعه شاهد وجود بداخلاقی‌ها و انگ‌زنی‌ها هستیم به دلیل فاصله گرفتن از فرهنگ رضوی و اهل‌بیت (ع) است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سیدرضا صالحی‌امیری در مراسم اختتامیه همایش کرامت انسانی از منظر رضوی اظهار کرد: آنچه ما به آن نیاز داریم برگشت به فرهنگ اهل‌بیت (ع) است، وقتی ما در شعاع کرامت اهل‌بیت (ع) قرار می‌گیریم، از پلشتی‌ها دور می‌شویم که نتیجه آن ورود به حرم اهل‌بیت (ع) است.

 

وی تصریح کرد: ارادتی که در دیار شور و شعور حسینی استان زنجان وجود دارد در هیچ جای دنیا وجود ندارد که این نشان از رابطه انسان با اهل‌بیت (ع) دارد.

 

صالحی‌امیری یادآور شد: تلاش ما در جهت برگزاری جشن بین‌المللی برای امام رضا (ع) به دلیل نیاز جوانان است که امسال در 700 شهر، 300 هزار مراسم در دهه کرامت برنامه اجرا می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر به دنبال احیای اخلاق در جامعه هستیم باید فرهنگ اهل‌بیت (ع) را احیا کنیم که هدف معرفت‌افزایی است، آنچه در ایام محرم در این دیار رخ می‌دهد نشان از اشاعه فرهنگ حسینی در مناطق مختلف جهان دارد.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: شهید آن انسان کریمی است که از جان خود عبور می‌کند، که در این راستا نازل‌ ترین سطح کرامت، کرامت مالی است. در این مسیر روحانیت و حوزه‌های علمیه نقش مهمی را در ترویج فرهنگ و سیره اهل‌بیت (ع) ایفا می‌کنند که باید پرچم‌دار اخلاق در کشور باشند که ما از این قشر انتظار بیشتری داریم.

 

این مسئول افزود: امروز ما باید با توسل به اهل‌بیت (ع) از آسیب‌های اجتماعی عبور کنیم که بنای آن حضور ما در شعاع حرم رضوی است که لازمه آن زیست فرهنگی است، امروز جامعه ما بیشتر از هر چیز نیازمند کرامت انسانی و نیازمند موسسات خیریه‌ای از جمله خیریه مهرانه است.

 

صالحی‌امیری خاطرنشان کرد: استان زنجان دیار شهدای غواص و دانشمندان عالی‌قدر بوده است و همواره مورد توجه قرار دارد، از همین رو این دیار از ظرفیت‌های بسیار مهمی از جمله حوزه فرهنگ رضوی و اهل‌بیت (ع) برخوردار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: