• شنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 965-1585-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

مدرس حوزه و دانشگاه:

نباید رفتار غلط برخی را به پای اسلام نوشت


یک مدرس حوزه و دانشگاه گفت: نباید رفتار غلط برخی را به پای اسلام نوشت.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام علی فاضلی هیدجی شامگاه دیروز در حاشیه اردوی فرهنگی ـ زیارتی بانوان هیدجی که به همت مجمع نیکوکاری شهید پاسدار علی عسگری برگزار شد، با بیان اینکه مسئله‌ای که از زمان‌های قدیم مطرح است، نزاع فرهنگی مسلمانان با غیرمسلمانان است، اظهار کرد: دشمنان اسلام همواره در تلاشند به روش‌های مختلف اسلام را شکننده و ضعیف نشان دهند.

 

وی با بیان اینکه این نزاع فرهنگی بعد از انقلاب شدت یافته است، تصریح کرد: این تهاجمات به این دلیل است که انقلاب اسلامی ایران به عنوان مدافع و بیان قرآن‌کریم در سطح جهان مطرح است.

 

این مدرس حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه از جمله موضوعاتی که دشمنان این روزها خیلی به شدت آن را تبلیغ می‌کنند مسئله حقوق زنان است، تصریح کرد: دشمنان به دنبال طرح این مسئله هستند که اسلام به زنان جایگاه شایسته‌ای نداده است، در حالی که این مسئله کاملا برعکس است.

 

فاضلی هیدجی با تاکید بر اینکه برای مقابله با این ترفند دشمنان، جوانان ما باید در ادیان مختلف مطالعه کرده و دیدگاه اسلام را با این ادیان و تمدن‌های غربی بسنجند، یادآور شد: زمانی که اسلام پا به عرصه وجود نهاد در بسیاری از مناطق جهان زنان در وضعیت اسفباری به سر می‌بردند، آنان از ارث محروم بوده و جایگاهی در میان خانواده نداشتند.

 

وی با بیان اینکه با مطالعه در دین مبین اسلام در می‌یابیم که اسلام جایگاه ویژه‌ای به زنان داده است، عنوان کرد: متاسفانه برخی از جوانان به علت عدم مطالعه از این موضوعات ناآگاه هستند و بسیاری از دشمنان دین اسلام از این ناآگاهی و جهالت مطلق آنان برای ضربه زدن به اسلام استفاده می‌کنند.

 

این مدرس حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه جوانان ما باید سعی کنند اطلاعات دینی خود را افزایش دهند، تصریح کرد: با افزایش آگاهی‌های دینی، راه توطئه‌های دشمنان بسته می‌شود.

 

وی با اشاره به این مطلب که هدف از آفرینش انسان از نظر اسلام تکامل و نیل به سعادت است، یادآور شد: از نظر اسلام زن و مرد مساوی هستند و تنها ایمان و اخلاص آن‌ها است که موجب برتری آن‌ها بر دیگری می‌شود.

 

فاضلی هیدجی با تاکید بر اینکه رفتار غلط برخی از کشورهای اسلامی مانند عربستان که خود را نماینده اسلام می‌داند در قبال زنان باعث شده است دشمنان این رفتار را به پای زنان بنویسند، خاطرنشان کرد: نباید رفتار غلط برخی را به پای اسلام نوشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: