• شنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-3084-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان:

توجه به بحران مدیریتی مهم‌تر از بحران آب است


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: در حال حاضر توجه به بحران مدیریتی، مهم‌تر از بحران آب است.

 

شهرام طهماسبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه در روزهای اخیر نشستی با رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور داشتیم، اظهار کرد: در حال حاضر مهم‌ترین چالش کشور ما بحران مدیریتی است و این بحران بسیار ضروری‌تر از بحران آب، بحران انرژی، بحران اشتغال، بحران معیشت و ... است.

 

این مسئول ادامه داد: شاید بتوان گفت که این بحران‌ها خود معلول بحران مدیریتی هستند که باید توجه ویژه‌ای به آن شود.

 

وی افزود: در حال حاضر بهبود شرایط اقتصاد و بهبود معیشت مردم مورد توجه قرار گرفته و این در شرایطی است که مسئله اساسی امروز کشور در زمینه جذب نیروهای کیفی و هم در به‌کارگیری مدیران است.

 

طهماسبی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه مشکل اساسی امروز اقتصاد عنوان شده ما حتی برای اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی نیز با مشکلات دست و پاگیر فراوانی مواجه هستیم که از جمله آن می‌‌توان به ناهماهنگی بین وزارتخانه و سازمان‌ها، نبود ارتباط موثر و تعاملی و دوسویه بین مرکز و استان‌ها، یک طرفه بودن ارتباط دستگاه‌ها از سمت مرکز، یکپارچه نبودن سیستم فرماندهی مدیریت ارشد استان‌ها و تسلط کامل بر همه حوزه‌ها و بخش‌ها نیز برقرار نیست.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، خاطرنشان کرد: در مجموع نظام هدایت استان‌ها در قالب شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان از اختیارات لازم برای بیشبرد برنامه‌های استانی برخوردار نیست، به طوری که حتی تفکیک نظام‌مندی بین وظایف ملی و استانی صورت نگرفته است، به همین دلیل بسیاری از طرح‌ها و برنامه‌ها به مرحله عملیاتی شدن نمی‌رسند. لازم به ذکر است که استان‌ها که می‌بایست خواستگاه حرکت‌های توسعه‌ای در کشور باشند، در مسایل ابتدایی و اولیه خود گرفتارند.

 

وی اظهار کرد: در حال حاضر انتخاب مدیران اغلب بر مبنای ملاحظات اطلاعاتی و امنیتی انجام می‌شود و ما در کنار ضرورت توجه به ملاحظات اطلاعاتی و امنیتی به یک بانک اطلاعاتی از افراد توانمند و دارای صلاحیت مدیریت، یک کمیته انتخاب و گزینش، یک واحد پایش و نظارت بر عملکرد مدیران نداریم و به نظر می‌رسد جایگاه این واحدها در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی باشد و لازم است در این رابطه گروه کاری با بهره‌گیری از کارشناسان مجرب تدارک دیده شود مانند واحد ارزیابی کننده عملکرد دستگاه‌ها که در این سازمان وجود دارد.

 

این مسئول با بیان اینکه باید تفکیک حوزه توسعه منابع انسانی از سازمان ممانعت شود؛ چرا که این مهم به نفع هیچ‌یک از دو دستگاه نخواهد بود، اظهار کرد: این سازمان در استان زنجان نیز به واسطه نیروهای خوبی که دارد در حوزه کمیته‌های مربوط از جمله کارگروه ساماندهی فضاهای اداری، کارگروه توسعه مدیریت، ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی اقدامات خوب و ارزشمندی انجام داده است و امیدواریم از طریق توجه ویژه به دولت الکترونیک از تضییع حقوق مردم و کنترل فساد در دستگاه‌ها جلوگیری کرد همانگونه که به سلامت جسمانی مردم در قالب نظام سلامت توجه شد، به سلامت نظام اداری هم باید توجه ویژه شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: