• سه شنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-1286-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک کارشناس اقتصاد:

واردات برخی کالاها، هدررفت سرمایه ملی است


یک کارشناس اقتصاد گفت: واردات کالاهای تمام شده مغایر با اقتصاد مقاومتی بوده و هدررفت سرمایه ملی است.

 

یاشا سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی روشی برای مقابله با تحریم‌ها علیه یک منطقه یا كشور تحریم شده است و اینکه در شرایطی كه صادرات و واردات هیچ‌كدام برای آن كشور مجاز نیست، کاربرد دارد.

 

این کارشناس ادامه داد: كشور ایران فرصت‌های بسیاری از قبیل نفت، گاز و معدن در اختیار دارد، اما برای استفاده هرچه تمام‌تر از این منابع، باید از خام‌فروشی پیشگیری كرد. همچنین حمایت از تولید و استفاده از ظرفیت‌های داخلی قطعا باعث ایجاد اشتغال‌زایی و ثروت‌آفرینی برای كشور خواهد شد، از این رو باید كار و تولید، در فرهنگ ایران نهادینه شود. به همین خاطر مدتی است كه نظریه اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری برای اجرایی شدن در کشور مطرح شده است.

 

وی افزود: باید توجه داشت كه اقتصاد مقاومتی به معنی ریاضت نیست، بلكه به منظور بهتر شدن وضعیت مردم بوده و كشور را به مرز خودكفایی در زمینه تولیدات می‌رساند، بنابراین برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید جایگاه ویژه‌ای برای تولید در نظر گرفت.

 

سلیمانی خاطرنشان کرد: مورد دیگری كه می‌تواند اقتصاد مقاومتی را در ایران محقق سازد بخش كشاورزی است، به نحوی كه می‌توان با حمایت از كشاورزان و تولیدات آن‌ها، در زمینه امنیت غذایی به مرز خودكفایی رسید و علاوه بر تامین نیازهای داخلی، به سایر كشورها نیز صادرات داشت كه تحقق این موارد تنها نیازمند همدلی مردم و مسئولان است.

 

این کارشناس اقتصاد یادآور شد: برای رونق بخش تولید و ایجاد ارزش‌افزوده باید از فن‌آوری‌های نوین بهره گرفت، از این رو واردات كشور تنها باید در زمینه تكنولوژی و مواد اولیه باشد و به طور جدی از واردات كالاهای تمام شده اجتناب كرد؛ چرا كه واردات كالای تمام شده مغایر با اقتصاد مقاومتی بوده و باعث هدررفت سرمایه‌های ملی می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: