• دوشنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-4684-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای ملی زیتون ایران:

غول خفته اشتغال در استان‌های زیتون‌خیز بیدار شود


رئیس شورای ملی زیتون ایران گفت: یکی از مهم‌ترین مقوله‌هایی که باید در استان‌های زیتون‌خیز مورد توجه قرار گیرد، اشتغالزایی در قالب زنجیره تولید زیتون از مزرعه تا سفره است.

 

مهدی عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: استان‌های زیتون‌خیز از جمله زنجان، قزوین، گیلان، سمنان، فارس و گلستان با گنجی به نام زیتون مواجه‌اند و اگر در هرکدام از این استان‌ها طرح جامع زیتون را اجرایی کنیم، شاهد رونق اشتغال‌زایی و بهبود کیفیت و کمیت تولید خواهیم بود. البته هر کدام از این استان‌ها در بحث باغ‌داری، تولید نهال و فرآوری زیتون اقداماتی انجام داده‌اند ولی به نظر می‌رسد که شناسایی ظرفیت‌ها آنطور که باید مطلوب نبوده است.

 

وی ادامه داد: خوشبختانه امروز بستر اجرای طرح زیتون بیش از پیش فراهم است و متولیان امر باید این فرصت را مغتنم بشمارند؛ در واقع همکاری بین اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی، سازمان جهادکشاورزی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند غول خفته اشتغال در حوزه زیتون را بیدار کند.

 

عباسی با بیان اینکه تا به امروز بیشتر به دنبال توسعه باغات زیتون بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: امروز با بحران منابع آبی مواجه شده‌ایم و بدون شک اجرای طرح جامعی که تولید زیتون را از مزرعه تا سفره پوشش دهد، راهکار مناسبی برای مواجهه با بی‌آبی و رکود اشتغال است. با اجرای این طرح مشکل بیکاری اکثر استان‌های زیتون‌خیز رفع می‌شود و تحقق این مهم مستلزم همکاری مستمر با نهادهای مرتبط از جمله وزارت جهادکشاورزی و نمایندگان مجلس است.

 

رئیس شورای ملی زیتون تاکید کرد: هیئت مدیره شورای ملی زیتون به جد انعقاد تفاهم‌نامه با ادارات مرتبط را در راستای اجرایی شدن طرح ملی زیتون در استان‌های زیتون‌خیز پیگیری می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: