• سه شنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-3491-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

ضرورت احداث مرکزی برای نگهداری سگ‌های ولگرد در خرم‌دره


رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرم‌دره بر ضرورت احداث مکان برای نگهداری سگ‌های ولگرد با بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی تاکید کرد.

 

جلیل کریم‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به معضل سگ‌های ولگرد در سطح شهر، اظهار کرد: با توجه به سیاست زنده‌گیری سگ‌های ولگرد، در حال حاضر اجازه معدوم‌سازی آن‌ها که از لحاظ اخلاقی نیز درست نیست، وجود ندارد.

 

وی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت بخش خصوصی در حل مشکل سگ‌های ولگرد کمک گرفت، عنوان کرد: با کمک بخش خصوصی باید مکانی برای نگه‌داری و عقیم‌سازی این سگ‌ها ایجاد شود.

 

این مسئول با اشاره به اینکه در اکثر کشورها مکانی برای نگه‌داری سگ‌های ولگرد وجود دارد، یادآور شد: ایجاد این مرکز علاوه بر اینکه از نظر انسانی و اخلاقی کار درستی است تامین امنیت، بهداشت و سلامت افراد جامعه را نیز در پی دارد.

 

کریم‌خانی با تاکید بر اینکه جولان سگ‌های ولگرد در سطح شهر چهره بدی به شهر می‌بخشد، یادآور شد: برای حل این معضل باید حتما راهکار اساسی اندیشیده شود.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرم‌دره با تاکید بر اینکه حیوان‌گزیدگی، شایع‌ترین خطر وجود سگ‌های ولگرد در سطح شهر است، خاطرنشان کرد: در سه ماهه اول امسال تعداد 76 مورد حیوان‌گزیدگی در سطح شهرستان گزارش شده که 57 مورد از آن متعلق به سگ‌گزیدگی و مابقی متعلق به گربه‌گزیدگی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: