• سه شنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-3591-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

رئیس بهزیستی شهرستان خرم‌دره:

اشتغال، اصلی‌ترین نیاز معلولان است


رئیس بهزیستی شهرستان خرم‌دره گفت: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های معلولان اشتغال است.

 

میترا رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه رویکرد بهزیستی بیشتر توانمندسازی و ایجاد اشتغال برای مددجویان است، اظهار کرد: بهزیستی به دنبال آن است تا زمینه‌ای را برای معلولان فراهم کند تا به طور فعالانه در جامعه حضور یابند و معلولیت را محدودیت تلقی نکنند.

 

وی در ادامه با بیان اینکه بخشی از جامعه هدف بهزیستی شهرستان خرم‌دره را بانوان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند، عنوان کرد: خوشبختانه عده‌ای از زنان سرپرست خرم‌دره‌ای در تولید عرقیات گیاهی به خوبی درخشیدند و بر تنوع محصولات خود افزودند.

 

این مسئول با تاکید بر ضرورت حمایت از بانوانی که نسبت به ایجاد اشتغال اقدام می‌کنند، یادآور شد: توانمندسازی این بانوان بسیاری از مشکلات آنها را مرتفع می‌سازد.

 

رحمانی با بیان اینکه ایجاد یک بازارچه دائمی در شهرستان می‌تواند به رونق اشتغال این بانوان که در حوزه عرقیات گیاهی فعالیت می‌کنند کمک شایانی کند، یادآور شد: در اکثر نمایشگاه‌هایی که در شهرستان برگزار شده است این بانوان حضور فعال داشته و در چندین غرفه به فعالیت پرداخنه‌اند که با استقبال خوبی نیز مواجه شده‌اند.

 

رئیس بهزیستی شهرستان خرم‌دره با تاکید بر ضرورت احداث مکانی برای فعالیت معلولان در شهرستان، عنوان کرد: اشتغال یکی از زیربنایی‌ترین و اصلی‌ترین نیازهای معلولان است که باید توجه ویژ‌ه‌ای به این نیاز معلولان وجود داشته باشد تا آنان نیز مانند سایر افراد جامعه از بازار کار سهمی داشته باشند.

 

وی خاطرنشان کرد: اخیرا نیز گروهی از جامعه هدف بهزیستی خرم‌دره اقدام به راه‌اندازی پخت و پز خانگی کردند و این آمادگی در آنها وجود دارد تا فعالیت خود را به 600 کیلو در هر پخت برسانند که برای ادامه فعالیت خود نیاز به حمایت دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: