• سه شنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 965-2085-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

/هویت جهادی، 37 سال خودباوری و بالندگی/

جهاددانشگاهی به حوزه پژوهش بیشتر بها دهد


مسئول پژوهش حوزه علمیه امام صادق (ع) استان زنجان گفت: توجه به پژوهش یکی از ماموریت‌های مهم جهاددانشگاهی است که باید با توجه به اهمیت این حوزه، بهای بیشتری به آن داده شود.

 

حجت‌الاسلام کریم حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: روز 16 مردادماه سالروز تاسیس جهاددانشگاهی در سال 59 به فرمان امام راحل است، جهاددانشگاهی در سه حوزه فرهنگی، آموزش و پژوهشی دارای ماموریت خطیری است.

 

وی افزود: در حوزه فرهنگی طبق اساسنامه جهاد‌دانشگاهی این نهاد دو وظیفه مهم بر دوش خود دارد که پل ارتباطی میان صنعت و دانشگاه و اسلامی کردن دانشگاه‌ها، این دو وظیفه مهم این نهاد انقلابی به‌شمار می‌رود.

 

حسنی تصریح کرد: متاسفانه در حوزه ارتباط بین صنعت و دانشگاه که یکی از ضروریات توسعه و پیشرفت در جامعه محسوب می‌شود شاهد فاصله بین این دو هستیم که در این بین جهاددانشگاهی لازم است نقش خود را جهت ایجاد ارتباط سازنده بین صنعت و دانشگاه ایفا کند که خوشبختانه در استان زنجان شاهد فعالیت مناسب جهاددانشگاهی در این زمینه هستیم و لازم است نسبت به گذشته با توان بیشتری در این حوزه فعالیت کنند؛ چراکه از ضروریات پیشرفت و ترقی استان محسوب می‌شود.

 

این مسئول یادآور شد: در بخش اسلامی کردن دانشگاه‌ها باید به سخن مقام معظم رهبری در این خصوص رجوع کنیم که منظور از این سخن اسلامی کردن دانشگاه‌ها به مفهوم یک تحول بنیادین است نه اینکه در دانشگاه‌ها دروس دینی یا حوزوی ارائه شود، بلکه نیازمند یک تحول بنیادین است که در کلام ایشان توجه به این موضوع از نان شب هم واجب است.

 

حسنی افزود: متاسفانه وضعیت پژوهش در کشور مطلوب نیست، قرار بود تا سازمان‌ها یک درصد از بودجه سازمانی‌شان را صرف پژوهش کنند، ولی متاسفانه این موضوع محقق نشده و این حوزه در مظلومیت به‌سر می‌برد که این گمنامی در استان بسیار مشهود است که از جهاددانشگاهی در بها دادن به این بخش انتظار زیادی می‌رود تا در جامعه علمی شاهد تولید علم باشیم.

 

مسئول پژوهش حوزه علمیه امام صادق (ع) خاطرنشان کرد: خوشبختانه جهاددانشگاهی در حوزه آموزش از وضعیت مطلوبی برخوردار است؛ چراکه فعالیت این بخش در استان بسیار مشهود است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: