• سه شنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-2687-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

«مهدی مردانی» مهمان انجمن ادبی کانون پرورش فکری زنجان


در هفتمین جلسه انجمن ادبی «شعر و داستان سپیدار»، اعضای انجمن ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان میزبان «مهدی مردانی» بودند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مهدی مردانی شاعر توانمند و کارشناس آفرینش‌های ادبی استان قزوین، مهمان هفتمین جلسه انجمن ادبی شعر و داستان استان زنجان شد.

 

در این جلسه که به میزبانی مرکز فرهنگی‌ هنری شماره 3 زنجان برگزار شد، 30 نفر از اعضای فعال انجمن حضور داشتند و شش نفرشان به اثرخوانی پرداختند.

 

مردانی ضمن نقد و بررسی آثار قرائت شده، به نکات کلیدی و مهمی اشاره داشت که با رعایت آن‌ها، نوجوانان می‌توانند نگاه بکر و تازه‌ای به دنیای پیرامون‌شان داشته باشند.

 

وی اظهار کرد: حتما الگوی ما در سرودن شعر، نباید نمادهای خاص و تکراری باشد، علی‌الخصوص در شعرهای آیینی. یک شاعر اگر می‌خواهد حرف تازه‌ای برای گفتن داشته باشد، باید به هر چیز ساده و به ظاهر دم دستی، نگاه شاعرانه‌ای داشته باشد و از الگوهایی استفاده کند که آن‌ها را تجربه کرده است.

 

شاعر کتاب «دلتنگی‌های یک آپارتمان» ادامه داد: شاعران جوان باید روی «لحن» شعرخوانی‌شان تمرین ویژه داشته باشند و شعر را با لحن خوب و رسایی بخوانند.

 

مردانی افزود: زنجان مهد شاعران بزرگی چون حسین منزوی و غلامرضا طریقی است. من یقین دارم که شما هم آینده درخشانی در شعر خواهید داشت و زنجان مثل همیشه در این عرصه خواهد درخشید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: