• سه شنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-8914-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

حجت‌الاسلام «جعفر جنتی» مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان شد


طی مراسمی از خدمات حجت‌الاسلام «احمد نیک‌نام» تجلیل و حجت‌الاسلام «جعفر جنتی» به عنوان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان معرفی شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه در مراسم تودیع و معارفه مدیران‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه هر پست مدیریتی فرصتی برای خدمت است، تصریح کرد: از هر فرصتی باید برای خدمت به مردم استفاده کرد و امروز سازمان اوقاف و امور خیریه برای اجرای هرچه بهتر برنامه‌های خود اقدام برنامه‌محور را در دستور کار دارد.

 

عبدالرضا عابد خاطرنشان ‌کرد: برای تحقق برنامه‌ها، نیاز به اتحاد و همدلی در انجام امور داریم که یکی از این موارد اجرای نیات واقفین نیک‌اندیش است که باید اجرای امینانه نیات را مورد توجه جدی داشته باشیم.

 

در ادامه این مراسم، معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان با اشاره به توانایی‌های استان در حوزه وقف و عمل خیریه، گفت: استان زنجان یکی از استان‌های پیشتاز در زمینه امور معنوی و فرهنگی بوده و به عنوان استان ارادتمند به خاندان اهل‌بیت (ع) جهانی شده است.

 

سیدبیوک موسوی افزود: اصول مدیریت در قرآن‌کریم مورد توجه بوده که از جمله آن می‌توان گذشتن از گناهان کوچک، صدور دستورات عرفی و غیر شاق همچنین پرهیز از مشاوران جاهل را نام برد که با تاسی به دستورات خدای متعال در قرآن‌کریم می‌توان مسیر سعادت را به خوبی طی کرد.

 

همچنین در این مراسم حجت‌الاسلام احمد نیکنام، مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه انسان ابدی و در این دنیا مسافر است، اظهار کرد: دراین مسیر باید خود را آماده لقای پروردگار کند، زیرا طبق تاکید خدای متعال در قرآن‌کریم همه ما مشمول «إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ» هستیم.

 

وی با بیان اینکه وقف از موارد مورد تاکید در دین مبین اسلام است و جایگاه ویژه‌ای برای آن وجود دارد، تصریح کرد: واقف نیک‌اندیش وقف خود را انجام داده و از سوی خدای متعال بر آن مأجور خواهد بود و این مجریان هزینه‌کرد موقوفات هستند که باید آن را در مسیر صحیح هزینه کنند.

 

مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به برخی اقدامات انجام شده، گفت: برای ۹۵ درصد موقوفات استان درخواست ثبت صورت گرفته و طی سال گذشته ۹۰۰ سند برای موقوفات گرفتیم.

 

حجت‌الاسلام نیکنام با اشاره به اینکه ۲۷ بقعه در حال ساخت و به‌سازی هستند، تصریح کرد: ۴۷ بقعه برای بهسازی هدف‌گذاری شده و مطالعات آن‌ها انجام شده که از جمله این پروژه‌ها بقعه قیدار نبی و امامزاده سیدابراهیم (ع) زنجان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: