• سه شنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-9314-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان عنوان کرد:

اقدامات بنیادین وزارت بهداشت دولت یازدهم در استان زنجان


استاندار زنجان گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دولت یازدهم اقدامات اساسی را در استان زنجان انجام داده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری شامگاه امروز در آیین افتتاح بیمارستان الغدیر ابهر اظهار کرد: خداوند را شاکریم که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی، دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان امروز دارای هشت دانشکده فعال با تجهیزات آموزشی و به‌روز است که یکی از 10 مرکز قطب دانشگاهی علوم‌پزشکی کشور محسوب می‌شود.

 

وی افزود: ما طی ۳۰ سال گذشته در استان، دانشگاه علوم‌پزشکی نداشتیم و اکثر پزشکان خارج از کشور برای معالجه به ایران مراجعه می‌کردند اما به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی، تلاش دانشگاه علوم‌پزشکی و خیر مرحوم مهدوی، این مرکز در استان پایه‌گذاری شده و امروز یکی از مهم‌ترین مراکز پزشکی در کشور است.

 

استاندار زنجان تصریح کرد: در چهار سال گذشته اتفاقات مهم و اساسی در حوزه بهداشت و درمان رخ داد و وزیر بهداشت نقش اساسی و موثری را در جمع‌آوری تجهیزات در استان داشت. ۱۵۰ تخته یک‌نفره زایمان در استان در طول چهار سال راه‌اندازی شد. پارسال فاقد اورژانش هوایی بودیم اما طبق وعده وزیر بهداشت در مدت دو هفته این مهم محقق و راه‌اندازی شد. در سال گذشته « MRI » دولتی در مراکز دولتی استان وجود نداشت که این مراکز نیز راه‌اندازی شد که این مرکز در ابهر نیز افتتاح خواهد شد.

 

درویش‌امیری خاطرنشان کرد: در روزهای پایانی دولت یازدهم، شاهد افتتاح بیمارستان الغدیر ابهر هستیم که ۹ سال زمان ساخت این بیمارستان طول کشید اما در یک سال گذشته شاهد پیشرفت ۶۵ درصدی این پروژه بودیم که در طول دو هفته نیز همه تجهیزات به این بیمارستان منتقل شد.

 

وی یادآور شد: با افتتاح این بیمارستان، شاهد افزایش ۴۰۰ تخت بیمارستانی به تخت‌های ویژه استان، افزایش تخت NICU به تعداد ۸۴ تخت که برای هر تخت یک میلیارد تومان هزینه شده و این در حالی است که دولت در تنگنای مالی قرار داشته است ولی با همت وزیر بهداشت این کار اجرایی شد.

 

در ادامه این مراسم، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان نیز اظهار کرد: امروز شاهد افتتاح بیمارستان الغدیر ابهر هستیم که این پروژه یکی از ثمرات دولت تدبیر و امید است.

 

علیرضا بیگلری افزود: در طول چهار سال گذشته شاهد سه اتفاق مهم در حوزه بهداشت و درمان بودیم. نخستین اقدام توجه به برنامه طرح تحول سلامت بود که با عملی شدن این طرح شاهد بازگشت آرامش به مردم کشور بودیم و اقدام دوم افزایش دسترسی راحت مردم به خدمات درمانی که موجب افزایش کیفیت زندگی در این بخش شده است.

 

وی ادامه داد: اقدام سوم، حضور و مدیریت وزیر بهداشت از روز نخست در هیئت دولت و با مدیریت همه‌جانبه بود جهادگرانه فعالیت کرد. وزیر بهداشت و درمان در طول چهار سال حضور در هیئت دولت هفت سفر به استان زنجان داشت که سه بازید نیز از بیمارستان الغدیر ابهر انجام داد.

 

بیگلری خاطرنشان کرد: استان زنجان به کارگاه بزرگ سازندگی در حوزه سلامت تبدیل شده است که می‌توان به احداث و تعمیر 500 خانه بهداشت، تجهیز اوراژنس‌های استان، احداث و تعمیر ۱۲۰ مرکز بهداشت اشاره کرد که این اقدامات موجب شده تا دانشگاه علوم‌پزشکی استان جزو 10 دبیرخانه علوم‌پزشکی کشور در امر خدمت‌رسانی شناخته شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: